I – I linn Euroopas, mille tänavaid hakati elektrivalgustama.
II – II MS ajal pommitasid linna mõlema sõdiva poole lennuväed nii et tolmas.
III – 1989. aastal taheti 1 linnas elav pastor riigist välja saata, tema kogudus tuli aga tema maja kaitsma. Kästi sõjaväel koguduse pihta tuli avada, aga sõjaväelased hoopis mässava koguduse poole asusid. Nõnda algas riigis miski, mis viis millegi lõpuni nädal aega hiljem. Aga selle käigus sai linnas 1104 inimest surma & 3352 haavata.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

6 responses »

  1. Oudekki ütles:

    I – tegelikult oli see esimene mandri-Euroopa linn, kus oli avalik elektritänavavalgustus (1884), Newcastle-upon-Tyne UK-s suudeti tänavaid (ok, tänavat) elektrivalgustada juba viis aastat varem.

    III – Ungari pastori (ja dissidendi) László Tőkés-i väljasaatmisotsusele järgnenud protest 16. 12. 1989 (hakatuseks ungari kogudus, keda rumeenia üliõpilased krõpsti toetama tulid) viis Nicolae Ceauşescu režiimi kukutamisele, mehe enda aga militaarkohtusse (25.12), mis ta (ja abikaasa Elenaga) kiirelt surma mõistis ning kohtuotsuse kohe täide laskis viia.

  2. Oudekki ütles:

    III – ja täna siis olid uudised ka, et mainitute säilmed kaevati jälle välja, identifitseerimiseks… Kas sellest lähtuvalt oligi linnavalik?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s