“Isegi kui olakse munk, nagu minu vend, kohtud sa ühel päeval kire või tapmisega. Sest pole võimalik mungana ellu jääda, kui pole olemas ühiskonda. Sa ütled ühiskonnast lahti, aga et seda teha, on vaja kõigepealt olla selle osa, õppida sellelt oma otsuseid. Niisugune on taandumise paradoks. Minu vend astus templiellu. Ta põgenes maailma eest ja maailm tuli talle järele. Ta oli seitsekümmend, kui keegi ta ära tappis, võib-olla keegi sellest ajast, mil ta end vabaks rebis – sest see on raske etapp, kui maailm seljataha jäetakse”.

“Ta pöördus ära kõigist inimestest, kes olid sõja poolt. Või oma maa põhimõtete poolt, või siis omanikuks olemise uhkuse poolt, isegi üksikisiku õiguste poolt. Kõik see viis su nii või teisiti hoolimatu võimu embusse. Inimene polnud ei parem ega halvem kui tema vaenlane.”
(Michael Ondaatje, “Anili vaim”)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s