I – Linna ehitati kirik, mille projekt kaotas 1 II linna peakiriku arhitektuurivõistlusel. Selle II linna peakiriku võistluse võitis Auguste de Montferrandi projekt, mille järgi kirik ka valmis ehitati (olgu veel öeldud, et see II linn on nii suur, et seal on mitu peakirikut ning koguni 2 neist väga olulised arhitektuuriväärsused & vaatamisväärsused).
II – Linnas on ka XVIII sajandist pärinev linnahäärber, mis kuulub perek-le, kelle hulka omaxa kuulub 1 riigi kuulsaimaid näitlejaid & režissööre.
III – XX saj. jooksul on linna nime muudet 4x, neist 2 xl praegu kehtivaks nimeks tagasi.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

8 responses »

 1. teet korsten ütles:

  nizhnij novgorod

  • Punane Hanrahan ütles:

   Kahjuks mitte. Sinna ehitati kirik de Montferrandi projekti järgi, minu küsitavasse linna aga de Montferrandi peamise konkurendi projekti järgi. Konkurendi siis Peterburi Iisaku katedraali võistlusel muidugi.

 2. Oudekki ütles:

  (st y=õ kui eesti kirjapilti tahta)

 3. Oudekki ütles:

  I – Linna peakiriku projekt oli valmistatud Peterburi Püha Iisaki (?) katedraali tarbeks, Avraam Melnikovi, Imperiaalse Kunstide Akadeemia rektori poolt. Nagu üteldud, ta kaotas võistluse Montferrandile ja müüs oma projekti seejärel Rõbiskile.

  II – Mihhalkovite linnahäärber, sa ilmselt pead Nikita Mihhalovskit silmas

  III – 1946: Štšerbakov, 1957: Rõbinsk, 1984: Andropov, 1989: Rõbinsk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s