Eilsest sissekandest jäid välja näited sellisist palust, kus sõnad kõnelevad mingil tõsisel või isegi süngel teemal, aga neile on vastukaaluks väga elurõõmus & salatiroheline muusika. Täna siis paar sellist juhtumit.

I näide siis taas 80-date indiest. Pole vist tarvis lisada, et tegu järjexsega minu absol. lemmikpalust:)

Aga jah – te (jah, ma pean silmas mõlemat oma lugejat:)) võite nüüd vaielda, et selline vastandlikkus, isegi konfliktsus, oli võimalik 80-dail, aga mitte enam nüüd. Nüüd, kus meil on emo &ms. värk, nüüd peab tõsist või sünget sõnumit tingimata toetama ka tõsine või sünge muusika. Aga’i pea mitte sugugi. Järgnev näide on 2001. alustanud indie-rühmalt. Järgmise loo puhul aga pöörake kindlasti tlp. põnevale seigale, mis paljusid muusikasõpru meeldivalt üllatanud on – nimelt puuduvad loost trummid, nende asemel kasutatakse stepptantsu!:)

Kuid nüüd veidi IIale. Otsisin 1päev 1 inimesele sünnipäevalaulu ning leidsin sobivaimaks David Bowie “Heroes”e. Kuid sellest on Youtube’s mitu versiooni. Sünnipäevalapsele saatsin siiski originaalvideo. Aga mulle endale tunduba, et juba pensionieas David Bowie versioon samast laulust on oluliselt parem, ütleksin läbitajutum. Algul häirib küll pisut see, et ta nagu’i julge laulda, kartes ilmselt, et tema vana hääl ei mõju hästi. Siis ta pigem retsiteerib. Mingil hetkel aga ta ilmselt unustab konteksti & hakkab laulma selle sõna täies tähenduses ning sellest hetkest peale muutub niigi suurepärane looversioon täiesti briljantseks. Olgu teile võrdluseks mõlemad, nii originaalvideo kui räägit kontsertversioon:

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

2 responses »

  1. Teet Korsten ütles:

    Jah. Mis siin ikka kosta. Sul on hea maitse. 🙂
    BTW Kas vaatasid Von Krahli etendust The End? Seal Taavi Eelmaa räägib, et maailma lõpus ei jää kõlama Pärdi Kanon Pokajanen, vaid hoopis Bowie` Heroes (sest tema valib muusika).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s