Laule & juttu esinejaist & esinejailt Cornershop, The Smiths & The Boo Radleys.

Ehkki mu sõpre hulgas on nii mõnigi, kelle meelest britpop stiilipuhas saast on ning Katigi on veendunud, et britpop sobib parimal juhul suvise õllepikniku taustmuusikaks, olen ise sellest stiilist siiski 1 IIst huvitavat avastanud. Nagu näiteks ansambel Cornershop, mille mu meelest põnevaks vokalistiks India sikhi emigrantide hulgast võrsunud Tjinder Singh. On üsna kerge ära arvata, et absoluutse lemmikloo staatusse tõusis nende 1997. a. lööklaul “Brimful of Asha”, eriti muidugi Fatboy Slimi big beat töötluses:

Nüüd aga britpopi juurest 80-date indie 1 süngema & ängitekitavama kollektiivi juurde. 1987. homofoobsete rünnakute & vokalist Morrisey ning kitarrist Johnny Marri erimeelsuste tõttu lagunenud ansambel The Smiths esitab minu absoluutse lemmikloo “Bigmouth Strikes Again”:

Ning tagasi britpopi manu, õieti britpopi & shoegazingu piiril seisva kollektiivi The Boo Radleys juurde. Neilt erinevalt eelmisena kõlanule üsna optimistlik pala “Wake Up Boo”:

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s