Täna kõne all Saksamaa uus laine & (mitte üldse Saksamaa) folkpop, täpsemalt Peter Schilling, Nena (väikse meeldiva lisandina ka Kim Wilde & Tokio Hotel) ning The Corrs

Saksamaa oli uue laine ajal tegija riik, nagu varem & hiljemgi mõnes IIs muusikastiilis. Et uus laine on nii mulle kui Katile 1 olulisimaid muusikastiile üldse, siis pole imestada, et ka Saksa uuest lainest nii mõndagi minu absoluutsete lemmikute pauna kukkunud on. Täna teeme siis taoliste lemmikute tutvustamisega algust ning Ina astub üles süntpopikangelane Peter Schilling, David Bowiest ajendet looga “Major Tom (Coming Home):

Sellest laulust on teinud suurepärase & samuti minu absoluutsete lemmikute hulka kuuluva coveri suomirockbänd Puolikuuu. Kahjuks ei saa ma seda lugu teile mängida, sest sellest puudub video (pean karmilt kinni kunagi antud tõotusest mitte riputada siia mingeid slideshow’sid, kus taustaks mängib õige lugu, sest olgem ausad – selline slaididega nikerdamine on siiski otse öeldes puhas pask & tuleks ära keelata samuti nagu taskutelefoniga võetud “kontsertsalvestiste” avalik eksponeerimine). Seega läheme edasi Saksa uue lainega ning ehk selle vast kuulsaima esitaja Nena juurde. Nena mõjus 80dail väga siiralt & värskelt ning huvitavalt, paraku on ta järgmise 25+ a-ga üsnagi mandunud:( harrastades nüüd vanade lugude kõrval mittemidagiütlevat & mittekellelegimeeldejäävat täiskasvanupoppi. Aga tema hiilgeajust on mul absoluutseid lemmiklugusid muidugi õige mitu & täna siis 1 neist:

Selllestsamast palast ka selle sajandi versioon, kus musistseerib Tokio Hotel & laulab peale Nena veel II uue laine suurtäht, UK lauljatar Kim Wilde:

Lõpuks aga libiseme uue laine juurest sujuvalt hoopis folkpoppi. Selle saj. I a-il säras folkopitaevas hele tähena, laskmata muil sugugi silma paista, Iiri pereansambel The Corrs, mis on hakkama saanud õige mitmegi tugeva looga. Kõlagu täna neist “Breathless”:

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s