Täna kuulete nueva cancioni, jangle poppi & Briti indiet, ehk kõne all Joaquin Sabina, Teenage Fanclub & The House of Love.

Nagu 1x juba ütlesin, on esinejaid, kellest absoluutselt meeldib mulle peaaegu kogu nende looming. 1 selliseid on Hispaania laulik Joaquin Sabina, temalt kuuleme täna laulu Contigo:

Jangle pop on muusikastiil, mis tekkis 80-date lõpus & mille suurim kingitus maailmale oli R.E.M., kes ise õige pea sellest stiilist loobus veidi IIsuguse kitarripopi kasuks. Ka jangle popi ajastu tervikuna jäi üsna lühikeseks, piirdudeski umbes 5-6 a-ga. Mõni kollektiiv siiski on erandlikult üsna stiilitruuna tänapäevani vastu pidanud. Nende hulka kuulub ka Šoti bänd Teenage Fanclub, kes järgnevalt esitab teile minu absoluutse lemmikloo Hang On:

Jätkame Briti indiega & aeg on ikka 80-date lõpp, 90-date algus. Tollal tegutses sellinegi bänd nagu The House of Love ning nende esiksingel Shine On oli üsna populaarne Eestimaagi indiehuviliste hulgas. Palju suuremat populaarsust võitis sama laulu 2006. a. cover Apoptygma Berzerki nime kandvalt industriaalbändilt. Ülemäära populaarseks ei saanud siiski kumbki variant. Ka Apoptygma Berzerki versioon kuulub mu absoluutsete lemmikute hulka ning kindlasti mängin seda teile kunagi edaspidi, jäägu täna kõlama siiski selle loo originaal:

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s