Täna Austraalia elektronmuusikat, Prantsuse ambienti & britpoppi ehk siis Snog, Air & Manic Street Preachers.

1 bänd, mis ajab kriitikud hulluks sellega, et seda nagu kuhugi & kuidagi paigutada’i saa, on Snog. Üldiselt öeldakse Snogi muusika olevat segu peamiselt industriaalist, tehnost & ambiendist, aga millestki veel, mis neile täieliku omanäolisuse andvatki. Kõige takkapihta üritab bänd edastada marksistlikku sõnumit, aga mitte ainult sõnadega, vaid ka puhtalt muusikaga – kuidas anda marksistlikku sõnumit edasi ainult helidega, seda mina’i tea, aga ennäe, nemad teavad. Igatahes jah, olevat nende muusika marksistlik ka siis, kui tegu puhtinstrumentaalmuusikaga (järgmine lugu seda’i ole). Aga siit tuleb minu absoluutne lemmiklugu sellelt Austraalia bändilt, ehk siis The Human Germ:

Prantsuse ambientduo Air erilist tutvustamist ei vaja, Eestis nad niigi populaarsed ning andsid üsna hiljuti ka veel eduka kontserdi. Airilt pärinevad paljud minu absoluutsed lemmiklood, kõlagu täna La Femme d’Argent:

Ning lõpuks Manic Street Preachers & nende 1 kõige kuulsamaid palu, loomulikult läbivalt vasakpoolse sõnumiga, nagu selle bändi puhul meeldivaks tavaks:)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s