I – Linnas asutati I raadioaparaatide tehas maailmas (see vihje on väga tihedalt seotud seexse pildiga).
II – Linnas asutati ka riigi I kuullaagritehas:)
III – Linnas on sündinud maailma Isi feministe, kes pühendas palju aega ka orjuse vastu võitlemisele.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

6 responses »

 1. Oudekki ütles:

  Vihjed

  I – minu kuulus kaaslinlane Guglielmo Marconi, füüsik ja leiutaja avas just Chelmsfordis oma 1897 asutatud Wireless Telegraph Trading Signal Company esimese töökoja, 50 inimesega. Muide, tundub, et Marconi tehas oli nii mõnelgi II MS pommitamisel sakslaste sihtmärgiks. Selle kompanii kujunemisest ja saatusest võiks kohe eraldi sissekande teha, väga tähenduslik lugu 🙂

  II – samal aastal kui Marconi avas oma vabriku, 1898 avasid ka nõbud Geoffrey ja Charles Barrett, ameerika kuullaagrivalmistaja Ernst Gustav Hoffmanni rahastusel, esimese Briti kuullaagritehase.

  III – Anne Knight, 1786 aastal sündinud Chelmsford kveekerist farmeri tütar lõi Women’s Anti-Slavery Society rakukese Chelmsfordis. Kui 1840. aastal Maailma orjandusvastasele konventsioonile naisi ei lubatud, siis Knight vihastas ja hakkas võitlema naiste õiguste eest, 1847. aastal ilmus tema sulest esimene üleskutse anda naistele valimisõigus.

  Sadamalinna – laupäeval?

 2. Oudekki ütles:

  See sadamalinna küsimus pidi lõpus olema, kas sa toimetaks mu kommentaari pisut 🙂

  • Punane Hanrahan ütles:

   Aga laupäeval olen ma Võrumaal maaelu võlusid nautimas st. põlispuude vilus ooperit kuulamas, sest täpselt selles maaelu võlu ju seisnebki. Kuid pmst on mul (& Katil ka) järgmine nädal puhkus, nii et kassa enne ärasõitu mõnel argipäevaõhtul ei saa läbi astuda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s