I – Linnal on midagi ühist Paldiskiga, täpsemalt on nende ajalugu olnud mingis osas sarnane.
II – Linna järgi on nimetatud 80/90 vahetusel populaarne olnud automark (kusjuures automargi juurutamise ajal kandis linn ise IIst nime).
III – Kuulus modernistlik helilooja kirjutas linnas oma kuulsa VII sümfoonia.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

2 responses »

  1. Larko ütles:

    Ühest küljest võiks olla Wartburg (sarnaselt Paldiskile saanud oma alguse sõjalisest objektist, popist autost rääkimatagi). Teisest küljest kiirguugeldamisel ei leia andmeid helilooja ega linna nimevahetuse kohta kui ta just pole Eisenbachi koosseisus olnud (nagu Paldiski vahepeal Keila koosseisus). Paraku ma sügavale guugeldada ei jaksa.

  2. Oudekki ütles:

    Samara.

    Dmitri Šostakovitši 7. sümfoonia lõpetati just seal ja Lada Samara oli vist ka küllalt populaarne (ehkki linn kandis Kuibõševi nime kui 1984 Lada Samara välja tuli)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s