Saaremaa Laevakompanii parvlaev Ofelia Suures ...

Image via Wikipedia

1 tuntud moraaliseaduste eest võitleja nii kajamiilmas kui ka “suures maailmas” on avaldanud arvamust, et homodele abieluõiguse mitteandmine jms. olgu ikka ainult I samm moraaliseaduste taaskehtestamisel. Järgmisena keelustatagu abielulahutus jne. Lisan omaltpoolt, et sel kitsal kuid õigel teel arenedes ei tohi unustada ka naisterahvaid rangelt kui kindlalt nende tegelikku rolli tagasi juhatamast. Millega naisterahvad moraalses ühisk-s oma aega sisustama peavad, saate teada vajutades sellele lingile. (Naised – pöörake erilist thlp sõnule, millele ring, õieti ovaal, ümber tõmmat).

Kui te tahate teada, miks siin kõrval on too laevapilt, siis pildil on kujutet Saarema Laevakompanii laev Ofelia. Ophelia oli teatavasti naisterahvas, kellele Hamlet kangesti moraaliseadusi meelde tuletas, soovitades tal kloostrisse minna:

Ophelia aga oli kangekaelne ning ei võtnud mitte moraaliseadusi kuulda & alljärgnevalt pildilt näete ise, mis temast sai. Olgu see õpetuseks kõigile, kes moraaliseaduste vastu astelt üles löövad:

Muidugi tänapäeva maailm moraaliseadusi kuulda’i võta, eelistades neile igasugu kõlvatusi:

Aga eks saa nende lõpp siis ka jube olema:

Nii et viige siis moraaliseadused ellu & laske enda üle ka valitseda mõnel vagal kristlikul valitsejal, kelle Jumal teile ise annab ning kelle vastu teie häbitud mitte astuma’i pea, parem on, kui valitseja on igati askeetlik ning eelistab maisile lõbuile karmi sõjameheelu – eks ole see ju vagaduse & kasinuse märk;)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

One response »

  1. keit ütles:

    No igasugune seadus viitaks nagu mingile vajadusele, mida peab siis kuidagi sunniviisiliselt maksma panema. Samas enne seaduse vastuvõtmist peaks eelnema ühiskondlik kokkulepe. Siit küsimus, et kellele seda seadust õige vaja on ja miks need, kellele seda vaja pole, seesuguse sunniga peaksid nõustuma…For the greater good? Vajab tõestamist… Kusjuures mida teha siis kui Moraaliseadus läheb vastuollu inimvõimete piiridest välja jääva Loodusseadusega? Kumb on siis täitmise suhtes ülimuslik?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s