Bruce Springsteen (with Max Weinberg in backgr...

Image via Wikipedia

USA massi- & autorilaulu ning jazzi ehk Bruce Springsteen, Simon & Garfunkel & Ella Fitzgerald.

Mulle tglt ei meeldi abs. masside üleskruttimine nende ühtsuse nimel ning “osadus” on minu jaoks kurjakuulutava kõlapildiga sõna, mille tagant aimub totalitarismi ning inimsusevastaseid kuritegusid. Aga mõnix, või mis ma jaman, enamasti kusjuures, on masside innustamiseks mõeldud muusika kaunis kuulata ning tõsiselt hingeminev. Jah, psühholoogiat igasugused hulkega manipuleerijad ning ühtsustunde ärgitajad tunnevad, ei saa kahjuks salata. Meeldivad mulle ühtviisi nii totalitaarsete režiimide massilaulud, kui ka dem. ühisk-de erinevate rahvahulkade inspireerimiseks mõeldud muusika, peamiselt autori- &/või rahvalaulu taustaga. Viimasest 1 parimaid näiteid on järgnev, esitus on ka ikka väga hea, vähemalt mulle nõnda tundub.

Tuleme nüüd kenasti tagasi Simoni & Garfunkeli kuulsa Central Parki kontserdi juurde & laseme neil täna laulda duo 1 kuulsaima laulu üldse:

Nüüd esitab aga maailmakuulus jazzidiiva meile Bertolt Brechti sõnule kirjutet samuti maailmakuulsa jazzistandardi:

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s