MacDougal Street in Greenwich Village

Image via Wikipedia

Auahnus ei andnud asu, tagusin USA kaarti pähe senikaua, kuni nüüd võin lausa une pealt nimetada, kus krdi põrgus neil ka hullem kolkaosariik on. Seega saan ma nüüd vähemal poliitilise geograafia osas rahulikult USA-s III kl-i lõpetada:) Jätkan siis oma USA osariikidega seotud stereotüüpide tutvustamist & lahkamist. Xan, et järgnev tekst on tugevasti utreerit, stereotüübid võimalikult karikatuurselt välja toodud, ehk siis palun alljärgnevat võtta huumorivõtmes, eeskätt on tegu ikkagi eneseiroonilise analüüsiga. Järel on veel paar osariiki, mille pinnal olen ise viibinud, nendega jätkan.

Pennsylvania – on nime saanud selle järgi, et William Penn seal põlismaalasilt ohtralt sylvaniat kokku ostis. Nõnda siis oli Pennil lõpuks maa & põlisrahvail täis pea. Pennsylvanias toimus ka USA kodusõja peamine lahing, kus pahad (st. Lõuna) heade (st. Põhi) käest tappa said mis tolmas & paras neile ka (tglt. vähe said, rohkem tulnuks anda, hoopis rohkem:)). Kuivõrd tegu on Idaranniku osariigiga, siis elab seal pooljumalataoline inimtüüp nimelt Idaranniku Intellektuaal. Nemad juba teavad, kuidas maailma asjad käivad, küsige nende käest & joonduge nende järgi, siis läheb elu & kõik asjad paremaks. Ehk siis on Pennsylvania taoliste kõrgelaubaliste ning muidu ilusate inimeste maa. Ilusad on nad seepärast, et nad on nii targad!:) Kuigi ma’i saa aru, et kui nad nii targad on, siis miks on nad oma osariiki juhtima valinud vabariiklased, sest teatavasti on Vabariiklik Partei tagurlik pimeduse jõud ning seda valivad ainult lollid inimesed & igasugu muud fanaatikud:). Endal mul Pennsylvaniast mingeid mälestusi pole, sest sõitsime seal teekonnal Washingtonist NY-sse xagi peatumata läbi.

New Jersey – Vaese mehe NYC, selline NYC Saue. Ka sealt sõitsime peatumata läbi, aga NJ pilvelõhkujaid olen ma NY-st vaadanud ning üleüldse paistis see sinna üsna sageli kätte ära. Ega välisel vaatlusel erilist vahet polnudki, ainult see teadmine, et NYC on ikkagi metropol ning järelikult ei saa NJ olla midagi muud kui mingi mõttetu mandunud magala, sest elu käib ikka NYC-s. Kuid kuivõrd tegu on siiski Idaranniku osariigiga, pealegi veel Maailma Pealinna Sauega, siis elab seal pooljumalataoline inimtüüp nimelt Idaranniku Intellektuaal. Nemad juba teavad, kuidas maailma asjad käivad, küsige nende käest & joonduge nende järgi, siis läheb elu & kõik asjad paremaks. Ehk siis on NJ taoliste kõrgelaubaliste ning muidu ilusate inimeste maa. Ilusad on nad seepärast, et nad on nii targad!:)

NY koosneb NYC-st & veel millestki, mis pole loomulikult kõneväärt, nagu näit. pole Harjumaa Tlnaga võrreldes kõneväärt. Ehk siis NYC & selle magalad, kuhu inimesed kolivad, sest kinnisvarahinnad NYC-s liiga kõrged on. Aga elu käib loomulikult NYC-s, väljaspool seda pole NY osariigis mingit elu ega kultuuri, seal käiakse ainult magamas, heal juhul võetakse enne und mõni õlu ka. Mis stereotüüpidesse puudub, siis piisab, kui mainin, et NYC on Maailma Pealinn. Sellega ongi kõik öeldud.
Seoses sellega, et ise NYC-s kohal käisin, murdusid muidugi paljud minu stereotüübid. Ehk siis, kui enamiku stereotüüpselt mõtlevate inimeste jaoks on NYC “pilvelõhkujate linn”, siis minu jaoks on see eeskätt hoopis Greenwich Village’i ning muude mõnusate, põlispuude & muu rohelusega asumite linn.

Ehkki Village’s elavad etableerunud peerud, tõeline leegitseva ande, hullumeelse pilgu ning värisevate kätega kunstigeenius-boheemlane on sealt ammu ära kolinud. Esmalt minema Manhattanilt ning nüüd on ta omadega üldse krt teab kus, vb l NJ-s väljas juba otsapidi, mis annab muidugi neilegi paigule lootust kunagi midagi tõesti olema hakata, sest kohta, kus ei ela 1ki leegitsevat kunsti- vm. kultuurigeeniust pole lihtsalt olemas või vähemalt pole selline koht väärt vähimatki mainimist:)

NYC olevat linn, kus elavat & töötavat ebameeldivalt palju workaholicuid ning üleüldse polevat seal linnas võimalik läbi lüüa ega isegi mitte elada, kui sa oled nii laisk inimene, et kulutad oma tööajast 1 minuti näit. šokolaadibatooni söömisele, või ei tee pidevalt 22-tunniseid tööpäevi. See stereotüüp jälle pisut murdus, sest mul õnnestus NYC-s näha ikka päris palju inimesi, kes parasjagu tööd ei teinud ning kõik nad polnud sugugi turistid. Samas seda workaholla – & ülestöötamise juttu ajavad ikka väga paljud, nii et ma ka nüüd ei tea. Oleneb vist ikka, et kuidas keegi, mingil moel on ilmselt seal siiski võimalik hakkama saada ilma ennast lolliks töötamata. Aga seda workaholla-juttu aetakse ka Pariisi kohta, kuivõrd see emmas-kummas tõele vastab, tõesti ei tea.
Igatahes on NYC-s NY Ülikool, mis on rääkimata tarkuse kasvulava, seal on õppejõud, kes ajavad Õiget Juttu, sest nad teavad Tõde. Üldse’i tohi me unustada, et NYC-s & mujalgi osariigis elab pooljumalataoline inimtüüp nimelt Idaranniku Intellektuaal. Nemad juba teavad, kuidas maailma asjad käivad, küsige nende käest & joonduge nende järgi, siis läheb elu & kõik asjad paremaks. Ehk siis on NYC taoliste kõrgelaubaliste ning muidu ilusate inimeste linn, ega ilma selleta vist Maailma Pealinnaks saagi. Ilusad on nad seepärast, et nad on nii targad!:) Ma ikkagi ei saa aru, miks nii tark rahvas endale viimasel ajal järjekindlalt vabariiklast linnapeaks valib (ehkki Bloomberg on praegu mõnda aega juba üldse parteitu, aga ikkagi on ta konservatiivsete vdtega, ehk siis Tõeliselt Tark Inimene ei saa tema seisukohti kuidagi jagada), siin peab mingi konks olema. Ehkki Idaranniku kohta kehtib seesama, mis Californiagi – seal on vabariiklasedki niivõrd edumeelsete vdtega, et Peaaegu Nagu Inimesed Juba:)
Igatahes – kas stereotüüpide kiuste või hoopis nende tõttu on NYC minu peamisi lemmiklinnu maailmas ning ma tahaks seal elada.

(järgneb)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

4 responses »

 1. Myriwe-Myrt ütles:

  bloomy oli enamiku oma elust demokraat ju. rp-s oli ta, mis, 7 aastat? ta toetab aborti & homoabielu, surmanuhtluse vastu on ja puha. isegi siis, kui ta rp-s oli, sai ta mitmete demokraatide toetuse taha endale.

 2. nodsu ütles:

  Meenutaks ka seda ajaloolist knihvi, et Lõuna pahade ja Põhja heade omavahel andmise ajal olid, juhul, kui su headuse-pahaduse kriteeriumid käivad mööda orjapidamist ja selle vastasust, just vabariiklased need põhjapoolsed orjade emantsipatsiooni ja istanduste laialijagamise pooldajad (eesotsas Lincolniga), demokraadid oleks heameelega oma lõunaosariigi mõisates orje edasi pidanud.

  • nodsu ütles:

   (samas toetasid demokraadid kõvemini naiste hääleõigust, tollal paistis seal üldse olnuvat selline kurb lugu, et naised ja neegrid pidid õiguste pärast konkureerima ja parteid, kes mõlemat toetaks, naljalt ei olnud.)

 3. Tarmo Jüristo ütles:

  Võta järgmiseks ette vana hea ringreis ümber Aafrika: mina olen oma senise elu jooksul suutnud leida ainult ühe inimese, kes on suutnud peast ja ilma eksimata Aafrika mandri rannajoont mööda liikudes riigid ära nimetada :).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s