Vihtusin eile parasjagu kõigest hingest haltuurat teha (olen roninud näitlejate haltuuramaale; kui tõlkijad tõlgivad raha saamiseks kõikvõimalikke triikraua kasutamisõpetusi ning muid tarbetekste, siis näitlejad loevad igasuguseid tarbetekste a la “Järgmine peatus Lilleküla” linti, olen omadega ka siis samalaadsele töömaale välja jõudnud), kui meie majja saabus järjex Nõmme must, arvult siis juba III. 1x me veel Katiga pankrotti läheme, sest kogu raha hakkab koeratoidule kuluma, aga Nõmme mustade trad-i peab hoidma, see tegevus nõuab missioonitundega inimesi:)

Et Kuriloom on kuri loom, siis ei tohi IIi koeri temaga kokku lasta, sestap istun siin oma Paldiski töötoas meie uusima nõmskariga, kel nimeks Donna. Talle väga veel ei meeldi siin korteri tagumises osas kinni olla, kuid pole viga, küll ta pikapeale harjub. Väikeloom istub päris oma toas (tema on 3 koerast ainuke, kellel selline privileeg) ning Kuriloom laiutab siis korteri I otsas parasjagu. Mingi aja möödudes tingimusi muudetakse – siis saavad Keefas (Väikeloom) & Donna 2ekesi korteri I otsas lahti olla ning Kuriloom Sonja on tagumisis tois kinni.

Sonja ehk Kuriloom on meie I Nõmme must.

Tema valis meid oma canislikus armus miljardite tühiste inimeste hulgast välja juba siis, kui me veel Hiiul elasime. Tuli a-l, mil kõik hoogsalt millenniumi tähistasid (ei viitsi vaielda, kas see ka tglt. uue a1000e I a. oli või mitte) ehk siis 2000. Enne oli ta a. tn-l elanud. Sealsamas Paiste tn-l, kus meiegi. Takkajärgi ei jõua ära kiruda, et me aru’i saanud, et koer koduta on jäänud. Tema inimperekonna mõningad liikmed ei suutnud käia Epikurose õpetuse järgi ning tasakaalustet naudingu asemel muutusid 1ekülgseks, laskudes liiga sügavale alkohoolse naudingu voogesse. Selle käigus jäid nad ilma oma eramust ning kolides koera kaasa’i võtnud (Sonja oli üldse oma pesakonna tugevaim kutsikas – tema vennad-õed ning suur karvane ema surid koerlikku märtrisurma ehk otse öeldes lihtsalt nälga, tema oli visa hingega, sõi ka IIe toidu eest ära ning jäi ellu). Uus majaomanik oli aga pähe võtnud, et tema tahab tingimata tõukoera (kelle ta hiljem ka võttis) ning kuna Nõmme must tõuna registreerit pole, siis Sonja’i kvalifitseerunud. Sestap tahtis majaomanik koera varjupaika viia, kuid lasi tal renoveerimistööde lõpuni vanal krundil elada. Joodikpere oli siiski sealt juba varem lahkunud ning seega tuligi koeral umbes a. õues veeta, enne kui me oluxa märkasime ning temalt alandlikult küsisime, kas ta ehk on nõus meie viletsa katuse all varju leidma (minu tõekspidamise järgi on koerad loomupäraselt väga õilsad olendid, kellesse tuleb suhtuda kohase aupaklikkusega). Selle viletsuse a. lõpuks oli isegi tema kuut maha lõhut nii et polegi teada, kus Sonja oma viimased ööd veetis enne meie juurde kolimist. Päeval hakkas ta juba varakult meil külas käima, aga et Paiste tänaval sõbralikud koerad üldse üsna vabalt liikusid ning vastastikku 1IIel ning inimesil külas käisid, siis me algatuseks Sonja visiitidele suuremat tlp. pöörata’i osanud. Seda enam, et juba varem külastas meid Sonja isa, auväärne Ronti, kellele meie laualt nii mõnigi maiuspala hambu langes ning kes ise kenal kodanlikul viisil naabermajas elas.

Kui Sonja meile jõudis, ei olnud parim aeg tema õpetamiseks tglt veel läbi, aga et tal oli emakapõletik ning talle kiireimas korras operatsioon tuli teha ning sellest pidi loom taastuma, siis paraku tema noorusaeg ilma haridust omandamata möödus. Loomulikku intelligentsi ning kaasasündinud aadellikust on temal rohkem kui küllaga, ent külgeõpit konventsionaalsust kipub nappima. Sestap on tema näit. arvestatavalt kuri nende inimeste peale, kes pole meie st. mina & Kati. Need ei leia armu tema silmis. Ehkki viimasel ajal on ta hakanud leebuma ning näit. Larko tema silmis juba arvestataval määral armu leidis. Erandiks on inimesed, kellega kaasneb mõni koer, sest koerte vastu on ta väljaspool oma kodu sõbralik. Oma territooriumi kaitseb ta kiivalt muidugi ka kõikvõimalike 4jajalgsete eest, tema asuala olgu püha & puutumatu. Keefaga nad mingil hetkel isegi leppisid, siis aga juhtus õnnetus Keefa jalaga, mille tagajärjel nad õige pikka aega kokku’i puutunud & seejärel polnud nende lepitamine küll mitte päris võimatu, kuid targem oli noid ikkagi lahus hoida & nii on see jäänud tänini.

Keefas ehk Väikeloom:

Tuli meie juurde 2008. a. Suurel Reedel. Masu oli just päevaxa tõusnud ning küs. kas oli enne krt. teab missuguseid aegu mõtet veel 1 koer võtta, väga aktuaalne. Aga senini on kõik hästi läinud (sülitamise koht) ning vahendeid koerte ülalpidamiseks jätkunud. Keefas on meil siis ainuke, kes pesakonnast kutsikana võet, nagu enamasti koeri võetakse. Mina polnud juures, Kati jutu järgi olnud temal nagu kutsikal ikka raskusi siin maailmas harjumisega. Ei saanud hästi püsti seista, kõik 4 käppa vajusid iga1 ise ilmakaarde laiali. Aga muidu tuterdas asjalikult ligi & kohe kaugelt oli näha, et see kutsikas on Nõmme must mis Nõmme must. Meile tulles pani ta I asjana padavai diivani alla ning lärises sealt kõigi peale. Hiljem harjus ära, ronis rmtriiulisse ning tiris sealt alla Inimõiguste Ülddeklaratsiooni (vihjelisemat sündmust on raske välja mõelda:)).

Algsest lärinast hoolimata on ta lontu mis lontu, pole IIst nii lontut koera vist kohanudki. Lontususest on palju kasu, lontuna saab ta meiega igal pool kaasas käia & ringi reisida. Tema lontusust ei murdnud ka 2009. suve hakul toimunud kokkupõrge ameerika staffordshire’terjeriga, kes tal tagakäpa konkreetselt lihtsalt pooleks hammustas. Suvi otsa üritas dr. Marti Lasn Pärnu Kenno loomakliinikust tema käppa terveks ravida, paraku’i tulnud sellest lõppeks siiski midagi välja ning sellest ajast on Keefas 3jalg. See tema elu küll ei sega üldse. Kuna keegi talle öelnud pole, et tal 1 jalg puudu on, siis vist pole ta sellest tõigast teadlikki. Igatahes elab ta oma rõõmsat lontuelu, käib lauda kontrollimas ning teeb muudki, mida 1 tore & lõbus koer tegema peab.

Ning siis on meie viimane (ajalises mõttes) asukas – Donna – kes on nii uus, et 1ki pilti temast veel pole. Pealtnäha nii 4a-ne koer, kes jätkuvalt pole rahul, et ta minuga siin 2s tagumises toas kinni peab olema:) Donna, samuti tänavalt korjat koer, kelle korjajaks oli aga 10 kl. tüdruk, kes elas koos oma 80a. vanaemaga. Nemad aga leidsid, et ei saa Eestis hakkama ning siirduvad Ühendkuningriiki ning panevad oma 4, kõik tänavalt tulnud, koera magama. Õnneks jõudis see info meie sõpradeni siis, kui magama oli pandud vaid 1 koer, kõige vanem, 15-a-ne. Kahju temastki, kuid jah tuleb tunnistada, et väga pikk poleks see tema eluiga niikuinii olnud. Donna aga on täiesti elus & siin ning jätkab meie juures Nõmme mustade auväärset trad-i. Sest see oleks ikka täielik häbilugu, lasta Nõmme must ära hukata ning mitte vanaduspäevini elada.

Ilmselt olete juba aru saanud, aga lisamärkusena ütlen ikka, et Nõmme must on mu meelest kõige esteetilisem koer maailmas üldse. Kahju kohe, et seda iseseisva tõuna registreerida’i saa ning pmst nad kõik ikka krantsideks jäävad.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

4 responses »

  1. agulirebane ütles:

    Siis on inimesel ikka hea elu, kui ta saab lemmikloomi pidada. Ma ei jõua ära oodata, millal mul ükskord see aeg kätte tuleb (vahepeal oleks peaaegu lasknud endale augu pähe rääkida koera suhtes).

  2. Keit ütles:

    Kas Donna on samasugune suur suhtleja kui Keefas? 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s