sms

Sõidame siis tasapisi Tlna poole edasi, kui rong lumehange kinni ei jää või külm juhtmeid ära’i võta:)

Valingu – Võeti ilus suur tükk põllumaad ning ehitati täis mittemidagiütlevat tikutopsiarhitektuuri. Sellist, mis pole õieti hea ega halb, vaid just, mittemidagiütlev. 1epidi nagu modernismi ihalev, kuid sõnumita ning neetult laialivalguv. Kui suurlinnastumine sedamoodi välja näeb, siis sellist suurlinnastumist ma’i võta. Ei taha tõmmata võrdusmärki suurlinnastumise & mõttetu valglinnastumise vahele.
Aga a-t paar tagasi tulid Keilast hommikuse rongi peale pidevalt 2 mõnusalt karvast keskkoolipoissi, kellele Valingult lisandus 3as. Enamasti sattusid veel minu & Kati pingivahhe istuma. Kas mängisid kaarte või ajasid meeldivalt intelligentset juttu, mõnusa lõõbiga sinna vahele. Maha läksid Pääskülas – ju nad sealse gümna õpilased olid. Oma jutu & olemuse poolest meenutasid nad mulle minu enda omaaegseid Keila sõpru. Leidsin neid vdtes alati, et maailmas on siiski säilinud meeldiv järjepidevus ning mõned asjad on 20 a-ga muutunud toredasti vähe. Nüüd pole neid kutte ammugi kohanud ning aiman teadvat ka põhust. Vähemalt 1 noormehe tuvastasin 1x hiljem hoopis õhtuses, Tlna poolt Paldiskisse sõitvas rongis. Oli II seal paari oma naistuttavaga. Noorte omavahelisest jutust võis suurepäraselt aru saada, et härrasmees vahepeal tudengiks hakanud. Miskipärast oli ta maha ajanud ka oma ilusad pikad juuksed. &h, mõnix ei mõju akadeemiline edenemine välimusele hästi:)
Saue – on paik, kus hommikuselt rongilt läheb maha 2 erinevat noorteseltskonda. Mõlemad üsna suured. Ma’i tea, kas Sauel asub ka mõni ametikool, või on tegu Saue gümnas õppivate seltskonniga, kes kannavad lihtsalt erinevat mentaliteeti. Sesse komplitseerituma & intelligentsema jutuga kampa kuulub ka 1 ilmselt Kloogal elav neiu, kelle nime ma usun olevat Krista. Tema on kunstihuviline noor, sest tihtipeale näitab ta oma kaaslasile endateht joonistusi ning muid taieseid. Sauele jõudes surub ta pähe oma toreda punase tuttmütsi ning väljub kindlal sammul vagunist.
Padula 1l pool rdtd valglinnaarhitektuur, mis pole siiski nii tikutooslik kui Valingul. Sekka on juhtunud Eesti “klassikalise” eramuarhitektuuri näiteid, ehk siis Nõmmel leiduvate viilkatusega majade moodsaist ehitusmaterjalidest püstitet analooge ning ka paar päris huvitavat maja, mida tahaks millalgi lähemalt kaema kõndida. IIl pool rdtd lage väli 1ikute puiga ning selle taga Pärnu mnte. Päris huvitav seal sõitvaid autosid & busse kaeda.
Urda – on tuntud ilmselt Maksimarketi ostukeskuse poolest. Pole mu jaoks kõige mõttekam ostukeskus, sest hinnad on siiski suht kõrged, teenindus kipub olema tuim või koguni pirtsakas ning American Expressiga maksta’i saa, kui selline vajadus peaks tekkima. IIl pool rdtd on 70-80-date stiilis korrusmaju valgest tellisest. Linnaehituslikult on need majad mu meelest üsna maitsekalt paika pandud, mulle see terviklahendus seal meeldib. & kuidagi üsna meeldivad on ka need jalakäijate torud, millega rdt alt läbi saab. Õhtuti vb perroonil kohata tšillivaid ning mõõdukalt või vähemmõõdukalt alkoholi tarvitavaid koolinoori. Sellest jääb mulje, et noorte vaba aja veetmise võimalusiga Urdas vist lood kõige paremad pole.
Laagri – I jaam, mis jääb päriselt Tlna linna sisse. Enne seda Pärnu mnt ääres mitmesugust büroo- & laoarhitektuuri, mis pimedas väljavalgustatuna annab lõbusa ning linliku mulje. Linnapiiril tervitussilt, millel ka termomeeter, kust ma enamasti teada saan, millise temperatuuriga Tln. mind siis tervitab. Laagri rdtjaama lähedal Statoili bensujaam, mille kabanossiga hot-dogid mind sageli kas nüüd just näljasurmast päästnud, aga heaks kõhtutäitvaks ning tujutõstvaks ampsuks olnud, kui ma olen kas Pärnu bussi pealt tulnud või siis asja teinud Hortesesse ning Paldiski rongini veel aega & nälg kipub näpistama. Statoili kohv ei kuulu kindlasti ka maailma gurmeeklassikasse, kuid oma ülesande täidab xalikult – sooja annab ning unisust peletab & üldse tekitab komfortse tunde. Laagri jaama lähedusse jääb ka Maxi lemmikloomakliinik, kus me oma Nõmme mustade tervise eest käime hoolitsemas. Hea kliinik, julgen soovitada kõigile lemmikloomapidajaile. Laagri on ka päris hea jalutuspaik – arhitektuur pole seal küll teab mis huvitav, kuid ansambel on maitsekas ning turvatunnet tekitav, samas mitte nii endassesulgunud kui Eramu-Lilleküla.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

2 responses »

 1. a ütles:

  Real – Elektrirongiga Tallinnast Pääskülla

 2. a ütles:

  Nende Valingu majade kohta, mida ise paraku pole vist nägema juhtunud.
  Aga niipalju siiski, et on ju vähemalt mõistlik, kui selliseid elamurajoone raudtee ja jaamade lähedale ehitatakse.
  Rongiliikluse korraldamisega siinse režiimi juhtkond end seni muidugi eriti vaevanud ei ole, aga nii perspektiivis vähemalt. Et järsku siis kunagi saab ka rongiliiklus olema optimaalsema sagedusega ja nii, et viimane rong linnast ei välju liiga vara.
  Ja kui on rongiga sõitmise võimalus, siis pole autokohustust ja on omakorda vähem ummikuid linnas jne.
  Nii et selline asjade käik on pigem positiivne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s