The top of the Space Needle in Seattle, Washington

Image via Wikipedia

Kuu aega läinud nagu lennul ning seega küll vist ülim hetk stereotüüpide juurde tagasi pöörduda. Seex võtame ette Washingtoni osariigi – eelviimase neist, milles ise ole viibinud.

Paljude inimeste, isegi harit inimeste jaoks tuleb üllatusena, et Washingtoni osariik üldse olemas on. Järgmine üllatus on, et see asub Washingtoni linnast nõnda kaugel, hoopis IIl Ameerika rannikul. Õnneks mina nii loll polnud ning nende stereotüüpide murdumisega mul tegemist teha’i tulnud.

Washingtoni osariik asub siis Läänerannikul. Kui Idarannikul on Idaranniku intellektuaal, siis Läänerannikul on Lääneranniku intellektuaal. Seega on USA rannikud mõlemad vägagi vastuvõetavad paigad, sisemaal ainult elavad mingid mõttetud fundamentalistlikest kristlasist maisikasvatajad (v.a. Nevada, Utah, Uus-Inglismaa & veel pisut pudi). Lääneranniku intellektuaal on muidugi ka Tark ning Õiglane nagu tema Idaranniku aatekaaslanegi. Ka tema kõneleb Puhast Tõde st. on kultuuriliselt liberaalsete vdtga ning ei ole konservatiiv:) Sellest järeldub – teda klake:)

Aga Idaranniku intellektuaalist erineb Lääneranniku oma sel viisil, et ta on anarhilisem, ta on juba emapiimaga sisse imenud umbusku võimu ning valitsuse aadressil. Niikui ta kaela kandma hakkab, tehakse talle selgeks, et võim & valitsus on miski, mida vb taluda, aga see on kõik. Ning kui neid ka parasjagu talutakse, tuleb neid ikkagi õõnestada, et raisast lahti saaks.

Ehk nagu mulle Seattle’s seletati Lääneranniku asustamise lugu: “Hakkasid meie esivanemad idarannikult tulema, sest seal ei saanud vabalt elada, seal olid riik & val. rsk. No jõudsid sisemaale, riik & valitsus jõudsid ka sinna varsti. No ei leppinud meie esivanemad sellega, et nende üle on mingid presidendid, poliitikud, šerifid vms., vabadus oli neile kõige tähtsam, läksid edasi, vabaduse riisujad oma seaduste ning muu taolise posloriga mdgi pidevalt kannul. Jõudsid Läänerannikule välja, riik oma krdi institutsioonidega, seadused ning muu vaba inimelu ning selle naudingute segamiseks mõeldud kammaijaa oli ka varsti platsis. Vtsid siis esivanemad, et enam pole teha midagi – edasi on Vaikne ookean, siis tuleb Jaapan, mis oma riikluses on ju püsti pöörane, inimesil vabadust nii vähe, et tglt peaks vabadustarmastav inimene seal umbes 10 sekundiga ära surema. Surusid hambad risti, jäid neetud valitsuse alla elama. Meie, nende järeltulijad, elame samamoodi. Ei saa meie armastada, valitsust, riiki, linnapead ning muid ahelaid. Aga ega muud ka üle jää., peab leppima võetud vabadusega”.

Selline statement meeldis mulle tglt. väga, ei saa üldse salata. Lääneranniku, vähemalt Washingtoni osariigi, arusaamad võimu & vabaduse suhteist kattuvad minu omiga. Kus on Võim, seal ei saa olla Vabadust, kus on Vabadus, seal pole mingit Võimu enam. Need 2 pole II-IIst välistavad nähtused, need on II-IIst täielikult välistavad nähtused:) Selles mõttes mina heilin Washingtoni osariigi rahva vabadusearmastust & -arusaama täiega. Hämmastav mdgi, et just niivõrd tugevasti vabadust armastav osariik on ise andnud USA I vabaduse piiraja ehk presidendi, kelle järgi ju osariik nimegi on saanud.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

One response »

  1. ellom ütles:

    Imeline. Minu armas läänerannik. Mõtlesin juba, et sa neid võrreldes idaranniklastega ei salli, aga paistab, et kõik on hoopis hästi. Kas California ka stereotüübistamise alla tuleb? See oleks eriti põnev.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s