Cover of "The Complete James Dean Collect...

Cover via Amazon

Tänapäeva kultuuri & kaasaegseid inimesi on tihti kritiseerit, et need ei pidadagi teismeliseeast välja saama. Ehkki enamasti on see 1 rögane argument nende hambus, kes kangesti tahaks isikuvabadusi & 1ikisiku emantsipatsiooni piirama hakata, tundub mulle see lause vahel tõesena. Näiteks enda kohapealt:) Ehkki seda juhtub õnneks siiski suhteliselt harva. Ning need juhtumid võivad ka avalduda eri viisidel.

Juba mitmendat päeva on selline tuju, et kuulaks muudkui sentimentaalseid laulukesi sellest, kuidas teismelised õnnetult surma saavad. Taoline suhkurdet morbiidsus, surmakitš, läheb jõle hästi peale. Annaks aga minna & laseks aga hommikust õhtuni lugusid nagu Tell Laura I Love Her, Leader Of The Pack (mis on mde igatepidi 1 krdi kõva lugu, seda soovitan küll kõigil kuulata, Shangri-La’s on üldse meeletult kõva bänd, väärib täiesti eraldi sissekannet, sest see nähtus ei tohi mitte ajaloo hämarusse vajuda), Girlfriend in A Coma (üldse on liiga vähe laule teismeliste tütarlaste õnnetust surmast, enamasti surevad poisid, aga ma tahaks just kuulda surevaist neidudest, ma’i oska analüüsida, miks just), Roses For A Dead, Laura Häkkisen Silmat & samas vaimus edasi. Hämmastusega avastan, et Eesti üldiselt üsna meeleldi morbiidsusele kalduvas kultuuris justkui pole 1ki laulu surmakorinais teismelisest – mis jama see siis on?:)

Tahaks vdta ka samma kategooriasse kuuluvaid filme. Tuleb kohe ette Rebel Without A Cause, mõningaid muid häid pubekasuremise filme on veel, isegi N-Liidus tehti neid ning olid vdtvd küll, aga hetkel pole IIi kusagilt võta. Teismeliste suremise rmtuid loeks kah meeleldi, ma tean, et neid on, eesti keeleski, aga meelde’i tule 1ki.

Küll aga oleks põnev teada, miks mul just sedasorti morbiidsuse järele isu on? Mida see ütleb minu & mu hingeseisundi kohta? Mis toimub?:) Enda analüüsimine on umbe põnev alati, aga jamad algavad siis, kui ei oska parasjagu analüüsida:)

Igatahes unes ma teismeliste suremist ei näe. Hoopis mind ennast poodi 1 ööl üles:) Ei olnud painaja, kusjuures, mäletan et mu meeleolu selle eksekutsiooni juures oli kaunis lõbus koguni. Eks see tulnud sellest, et samal ajal kui mind poodi, vtsin ma seda poomist kõrvalt pealt. Olin täiesti kahestunud, aga sellega mu hukkajad arvestada’i osanud:) Et kuskil hukkamist vtma kogunenud rahva hulgas vb veel II mina olla:)

Samalaadset lõbusat meeleolu mäletan ka 1st varasemast unenäost, kus mingi hästi suur & kapp mina kõndis tänaval vastu sellisele viletsamat & nirumat sorti minule ning sõitis viimasele laksatades pasunasse. No see oli täielik autoarveteõiendamine mdgi:), aga tolle poomisjuhtumi juures ma ikka ise enda ülespooja polnud, seal poosid ikka IId ning mina lihtsalt sain nii poodud kui ka oma poomist pealt vdtd.

Tglt vb sellele poomise motiivile olla küll väga labane seletus, mis kõik ilusa ära rikub – nimelt panin siia mõne päeva eest üles “Absolute Hangoveri” plakati ning see plakat vb olla jäänud kuhugi mälunurka kummitama ning anda öösiti ainest ulmiks.

Ehkki lemmiklood siin iga päev niigi ilmuvad, ei saa olla lõppu panemata ka mõningaid eelviidat muusikapalu:
Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

One response »

  1. taliesintoomas ütles:

    Eestikeelsete suremislauludega seoses tuleb mul meelde eelkõige Allan Vainolaga seostuvad palad – “Õele”, “1905”, “Krambid” ja “Üht poissi pole enam” – iseasi kuivõrd need surejad seal teismelised on, aga iseenesest ei ole vist ka viiteid sellele, et nad teismelised olla ei võiks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s