Reinder Rustema foto

Viimasel ajal on saanud suurmoeks epateerida oma põlgusega Euroopa & euroopluse suhtes. Rahvused & rahvusriigid vs. Euroopa ning muu selline stuff, teate küll. Ilmselt on inimesed unustanud, kui nürimeelne oli raisata Eesti-Läti piiril aega passikontrollile või kuidas vihastasid piirivalvurite lollid küsimused, kui olid just Helsingis laeva pealt maha saanud (mind kunagi otse ega isegi kaude’i mõnitet, alguses ilmselt lihtsalt vedas, hiljem aitas ilmselt ajakirjanikutiitel). Mdugi pole asi nii lihtne, siin on vähemalt 2 suurt allhoovust. Neist Ie, isolatsionistliku, pooldajate meelest tuleks Eestile ehitada ümber suur paekivimüür ning tõepoolest mitte kellegi IIga üldse suhelda. Isolatsionistid unustavad, et (vist, ma pole päris kindel) ainus täiesti isoleerit tsivilisatsioon oli Lihavõttesaare oma ning miskipärast seda tänapäeval enam ei eksisteeri, huvitav küll miks?:) II on otsast rassistlikuks kiskuv arusaam, mille kohaselt on tublid eurooplased vs. laisad eurooplased, kes tglt. pole üldse kellegi õiged eurooplased ning tuleks Euroopa Liidust, aga parem veel kui tervelt Euroopa mandrilt, ära ajada, et maa võiks jääda blondidele, jääsiniste silmadega tubleile & töökaile põhjamaalasile. Mõnede arvates pole peale eestlaste & sakslaste (ning pärast põlissoomlaste tõusu mdgi ka soomlaste) Euroopas 1ki õiget rahvast, IId on veidi leebemad. Et eestlased pühade & äravalitute hulka kuuluvad, selles pole kellelgi mdgi mingit kahtlust.


Kohustusliku euroopavastase sentimendi hulka kuuluvad mdgi ka toetusavaldused populistlikele eurovastasile parteidele, olgu need siis millised tahes. Toetuseavaldajad, kes väidavad end Eesti rahva väärikuse eest seisvat ning enamik neist seda kahtlemata täiesti siiralt teebki, unustavad, et enamasti just selliste parteide ning nende toetajate jaoks oleme meie siin mõttetud venelased, kes oma ülbuses arvavad end olevat midagi muud kui venelased, aga kellest loomulikult kõik teavad, et need on venelased, miska tuleks esiteks takistada eestlaste (kes on ju tglt. venelased) sissepääs Tõelistesse Euroopa Riikidesse, seejärel hoolitseda, et Eesti &ms. “väikevenemaad” EL-st välja visataks ning siis hoolitseda, et need mõttetud pisiriigid, kus elavad ju ainult venelased, saaksid tagasi sinna, kus nende õige koht, ehk siis Venemaa rüppe.

Või vb nende populistide hoiak meie suhtes olla veel hullem – nimelt see, et venelased on tõepoolest suur & väärikas rahvas (mis on mde jumala tõsi, täpselt nii ongi), aga need Ida-Euroopa rahvad on mõttetud prügikalad, kellest pole õieti midagi ning kes tuleb kiiresti tagasi suruda Venemaa rüppe, et too need täielikult assimileeriks.

Võimalusi on veel, aga 1 on täiesti selge – need Lääne-Euroopa riikide “rahvusliku iseolemise” parteid on viimased, kes eestlaste rahvuslikku iseolemist toetama tuleks:) Nii et nende kaardile mängimine on meie rahvuslasist küll kõige otsesem iseendale augu kaevamine, aga no missiis ikka. Kuivõrd mina olen xuvalt deklareerinud enda olevat humanisti, mitte rahvuslase, siis deklareerin seda jälle ning lõpetan õigupoolest võõras liivakastis mängimise kohe ära.

Ehk siis tahtsingi tglt. öelda, et olen siinkohal mõnuga moest maha jäänud ning vanameelne inimene – pean valitsevaist trendidest hoolimata ennast eurooplaseks ning olen meie euroopaliku pärandi üle uhke! Mis ei takista mind olemast uhke Eesti kultuuri uhkusväärse osa ning eestlasist kultuuritegelaste saavutuste üle – on ju seegi osa Euroopa kultuurist.

Ning oma kiindumusega moestläinud hoiaku suhtes, paadunud eurooplasena, pole võimalik mind homme leida’i kusagilt mujalt, kui loomulikult Euroopa päeva üritusilt. Ning õhtul lähen Villu Veskit ka kuulama, mitte ainult seepärast, et tema kontsert Euroopa päeva raames toimub, vaid ikka ka, kui mitte peamiselt, seepärast, et tegu on vaieldamatult maailmaklassi tasemega jazzartistiga ning tore on, kui tema kontserti siinsamas Tlna linnas tasuta antakse:)

Kes tahab ehk homme veel Euroopa päeva üritusil osaleda ning/või õhtul Villu Veskit kuulama tulla, vb. sellest mullegi tänase päeva jooksul teada anda, sest siis saaks mingi mansa teha & kambakesi on ikka huvitavam. Siin on küll see, et me Katiga alustame päris varakult – tahame saatkondade läbijooksmisega pihta hakata kohe kl. 11 hommikul, kui saatkonnad avatakse ning pihta hakkame Saksamaa saatkonnast (sealt saab head õlut & kringleid:)). Tea, kas keegi ikka viibib meiega nii pikalt kambas püsida, aga eks see ole näha:)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s