See oli eile õhtul, kui hea noorpõlvesõber Oja Ints hakkas fb-s nõudma telekaparanduse abiliini. Mõne aja pärast leidis ta, et võiks ise teenust pakkuma hakata ning tema soovitus oleks järgmine: võta telekas kõigist kruvidest koost lahti & pane kokku tagasi – pole telekat, pole probl-i. Aga et Ints elab minu teada ka kuskil siinsamas Lääne-Harjumaal, Pldskst mitte kaugel, siis ööga levis asjade mäss ka Sadamalinna. Ehkki, rangelt võttes, oli mu endalgi asjade ülestõusus 1jagu süüd.

Puhastasin mina parasjagu külmkappi, kui mu kõrval nõudekapis kukkus riiul koos sellel asetseva nõudekoormaga otse alla. Õnneks polnud alumisel riiulil nõusid – olime selle Katiga tühjaks tõstnud, sest selle vastu suvatsesid huvi tunda kutsikad ning nüüd, kus kõik noorkoerad peale Tweety uusisse kodudesse kolinud, suvatseb viimane seal puhkamas käia. Õnneks polnud tedagi tol hetkel seal, mdu võinuks talle kurb lõpp osaks saada.

Et riiul kukkus otse alla, polnud purunenud nõude koguhulk üüratult suur. Taldrikuid oli katki läinud päris tublisti, ent neid jäi siiski nii meie enda, kui ka külaliste jaoks piisavalt järele. Ka paiknes kogu tippdisain õnnekombel mujal, nii et kahju polnud tõesti kohutavalt suur. Purunenud oli küll 1 60-daist pärineva väga stiilse espressoserviisi alustass, ent neid alustasse on järel siiski piisavalt. Samuti läks katkiste asjade maale hulk 50-daist & 70-daist pärinevaid n-liidu, kauni kujundusega, taldrikuid. Kuid ka neist komplektidest jäid mõned esemed siiski alles.

Aga köögikapp ise on kutu, seda riiulit õigele kohale taastada pole enam võimalik. Kui kellelgi juhtub vastavate mõõtudega kapp (ei pea tingimata köögikapp olema, aga parem, kui on 2 uksega) üle olema, eriti Tlns või ümbruses, siis oleksin käsi:) Mõõdud võtan hiljem & pistan kommidesse või kuhugi.

Koristasin kogu läbu ära ning vinnasin prügikasti & siirdusin pesema vaipa, mille kutsikad omal ajal täis lasid ning mis nüüd vannitoa põrandal kokkukeeratuna õiget hetke ootas. Vaip oli aga suvatsenud mädanema minna, mida ma mdgi seda pesumasinasse toppides ei märganud. Peagi hakkas masin andma ummistuse veateadet. Mõned xad kolkisin väljavooluvoolikut, seejärel otsustas masin oma tegevuse 1l kaunil hetkel sootuks katkestada. Pärast elektrivõrgust eemaldamist otsustas riistapuu mõningase ootamise järel siiski oma ukse lukust valla päästa ning ma sain nüüd juba millekski kõlbmatu vaiba sealt kätte. Vannituba oli juba tulvil masinast lähtuvat kummikõrbehaisu.

Mõtlesin, et nüüd on kallihinnalise riistapuuga kööga & edaspidi tuleb haisvaisse kaltsudesse rõivastatuna ringi käima hakata (sest pesumajaraha pole parasjagu kusagilt võtta, uue pesumasina rahast ei tasu unistadagi). Pesin masina läbi ning sain vist kõik vaibaräbalad & muu sodi kätte. Järgnevalt lasin masinal sooritada testloputuse, mis õnnestus. Niisiis, uut pesumasinat vist veel vaja pole, ehkki mõne aja pärast imbus kusagilt ruumi veel kummikärsahaisu, mis pärast masina vooluvõrgust eraldamist lakkas.

Aga 2 kaltsuvaiba eksistents sel kujul on ka lõppenud, sest IIgi pesujärge oodanud põrandatekstiil oli kahetsusväärselt kõduvalda siirdunud. Niisiis kuulub hangitavate asjade nimekirja nüüd ka 2 kaltsuvaipa. Ning 2 suuremat sorti kaussi ka, sest need olid riiuli purunedes ka otsad andnud & ilma nendeta on köögis siiski suht raske, kui mitte võimatu, hakkama saada.

Otsustasin pesumasinale päevakese puhkust anda, eks näe, kuidas ta oma töökat eksistentsi homme jätkata kavatseb.

Igatahes leidis mateeria vastuseis vaimule taas veenvat tõestust:)

Seevastu tellis EPL minult essee hedonismist. Ül. on päris paras pähkel, sest eks ole hedonism suur & lai nähtus, koosnemata sugugi ainult šampanjajoomisest ning mdu heast äraolemisest, seal on ju päris askeetlikke liinegi. Üldine on ainult pmt, et inimene on siia ilma sündinud nautima isiklikke naudinguid, kõik ülejäänu erineb koolkonniti suuresti. Ning kuidas sellest suurest ainevallast mingi arvestatav fookus kätte saada – no polegi nii lihtne:) Aga asjaga tgldks & järgmise nädala lõpul saate tulemust kahtlemata leheveergudelt lugeda:) Hedonistlikust vtpunktist pakub essee mitmesuguseid naudinguid – I on seda mõnus kirjutada, II saab selle eest raha, mis võimaldab jätkata hedonistlikku elustiili:)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

10 responses »

 1. Larko ütles:

  Juhul kui pesumasin peaks lõplikult otsad andma, pole ks pesupesemine käsitsi vannis nii hull. Sellega sai 50 aastat tagasi mu ema väikelaste kõrvalt hakkama, eks siis saan ka ise.

 2. Punane Hanrahan ütles:

  Et siis ootan lahkeid pakkumisi soovitavalt 2 uksega kapi osas, mille mõõdud järgnevad:
  kõrgus – 84 cm
  pikkus – 77 cm
  laius – 59 cm
  ning ilmutan pakkumiste ilmnedes ülimat tänu:)

 3. Liis ütles:

  Mul on üle üks suur kaltsuvaip, mõõte peast ei ütle. Selline oranžikas.

 4. Liis ütles:

  Hiiglaslik teekann on ka, kui tahad.

 5. notsu ütles:

  Kunagi vanasti, kui mul oli küll, kus elada, aga pesumasinat ei olnud, selgus, et pesu läheb hästi puhtaks, kui lasta tal kõigepealt liguneda ja seejärel ühendada jalapesu pesupesuga, st trampida seal kausi sees natuke aega ringi nagu viinamarjasõtkuja. Oluliselt vähemkoormav kui käsitsi. Võib veel meeldiva muusika mängima panna ja kausis ringi tantsida, siis on veel vähem töö moodi.

  • Punane Hanrahan ütles:

   Mingis Natsi-Saksamaa sõjavangide laagris leiutasid ühendriiklastest sõjavangid pesupesemismeetodi, mida hakati laagri nime järgi (ma’i mäleta, mis laager see oli) “…-pesumasinaks” kutsuma. Põhimõte oli siis selles, et pesu topiti pange, kuhu seejärel torgati põrandahari, mida seal ringi keerutama asuti.
   Mõnest vanast meevurrist saaks kah ideaalse mehhaanilise pesumasina. Iseasi, kust neid vanu meevurregi võtta:)

 6. notsu ütles:

  a ma tglt usun, et jalgupidi trampimine on ikkagi kergem, kui meevurri ringi ajada. seda viimast peab ju käsitsi tegema, aga jalad on esiteks tugevamad kui käed ja teiseks saab ära kasutada omaenda keha raskust, saab hulga njuutoneid juba pelgalt gravitatsiooni abiga kätte ja see jõuallikas on ju tasuta käes.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s