Arutasime Katiga järjexsel elektrirongisõidul, et kuidas kindlasti mitmesugused tagurlikud ning otse passeistlikud tegelased hakkavad nüüd Londoni sündmuste põhjal tänitama, et “Seda te nüüd saite oma individualistliku “Tee mis tahad” ideoloogiaga” & kuidas nende tänitamist tglt. üsna lihtne on ümber lükata, sest mingit alust sel tänitamisel ju pole. Tglt. kuuluvad justnimelt need tänitajad Londoni laamendajaiga 1e punti ning meie Katiga IIe. Taoline tänitamine ning Londoni laamendamine on lihtsalt sama mündi eri küljed.

Londoni laamendusel on mdgi väga erinevaid aspekte ning ei saa kurta, et neid nii rahvusv. kui isegi Eesti ajakirjanduses vähe kajastet oleks, täitsa mõistlikul määral mu meelest, pole midagi ette heita. Aga 1 aspekt on tõepoolest ka nende tegutsemine lipukirja “Nüüd teen mis tahan” all, väga paljud märatsejad väljendasid, et “ometigi saame teha mis tahame” ning kasutasin 1t sellist ütelust ka 1s oma loos. Ning siin näevad minu vastased nüüd ilmselt loogilist kohta lajatada, et “sinnamaale oletegi sina & sinusugused jõudnud oma “igal inimesel on õigus teha mis tahab” mentaliteediga.”.

Paraku unustavad nii laamendajad kui ka minu oponendid siinkohal ära 1 olulise detaili. Nimelt olen alati rõhutanud, et “igal inimesel on õigus teha mis tahab, kuni see ei riiva IIe inimese sama õigust”. Londoni laamendajaile ei läinud IIte inimeste õigus sugugi xa, kogu märatsev seltskond reserveeris igasuguse õiguse eksklusiivselt endale. See oli nende kõige suurem viga & ühtlasi ka kõige suurem kuritegu – kõik nende ülejäänud kuriteod & haldusrikkumised on taandatavad sellele.

IIte inimeste õigus ei lähe xa aga ka neile, kes seletavad, kuidas “kõik inimesed peaksid/peavad” või “kollektiivi/abstraktsiooni huvid peavad käima enne 1ikisiku huve, mitte’i ole kollektiivid/abstraktsioonid mõeldud 1ikisikute parimaks teenimiseks”. Nende jaoks ei ole mingit 1ikisiku õigust olemaski.

Nii laamendajad kui ka egoismi manajad on saavutanud üllatusliku 1meele 1ikisiku õiguste allasurumise vajalikkuses – ainult et 1d eelistavad inimesi tänaval paljaks koorida & nende asjad ära võtta, IId lepivad (kardetavasti esialgu) tänitamisega ning moralistlike argumentide loopimisega. Liikumisega sinnapoole, et inimesed tõesti võiks teha, mis nemad tahavad, pole erilist pistmist kummalgi.

Ehk siis vb mõlemat suundumust nimetada ka elitistlikuks. Londoni laamendajate elitism on lihtne “kel jõud, sel õigus”, indvidualismi & isikuvabaduste vastaste oma tundub veidi komplitseeritum, ent taandub lõppkokkuvõttes ikkagi sinnasamma.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s