Tallinn Black Nights Film Festival

Image via Wikipedia

Ehk mida ma ennevanasti kokku olen kirjutanud:)

12/12/2005 19:50:18

Juuksuritöökoda Kanadas, 1902. Pöörake tähelepanu juuksurite soole ja mõelge natuke meie kaasajale:)

12/13/2005 19:26:21

On kole kiire olnud ja nõnda pole ma jõudnud kirjutadagi, et ma viimasel ajal ka aktiivset kultuurielu olen elanud. Parandan selle vea siis takkajärgi. Eks möödunud nädala lõpp läks mitutpidi veel PÖFF-i tähe all, aga juhtus muudki. Niisiis:
BOMBON: Üks väga armas ja südamlik kutsufilm – samas kindlasti mitte üleliia lääge. Tea, kas seetõttu, et igasugused lapspeategelased olid filmilinalt võimalikult kaugele hoitud? Kahtlemata suurepärane vaatepilt kõigile koeraarmastajaile, eriti neile, kel endalgi neljajalgne kodus kasvamas. Aga oli siin vaatamist teistelegi. Aeglases tempos kulgev mõtlik film, kena valguse ja kobeda kaameratööga. Kui saan, vaatan veel.
OOPERIVAATAMINE AHJUALUSE JUURES Mina, Kati, Liina ja muidugi Ahjualune ise. Teised ei saanud paraku erinevail põhjusil tulla. Viin Schweppsi Russchianiga, Puertoriiko rumm musta teega, kanasupp, “porgandipätsa” ja muidugi kõige tähtsamad:
Sevilla habemeajaja – Mitte ei tule meelde, kes seal Figarot mängis, aga ta oli suurepärane. Harva, kui saavad kokku hea lauluoskus, nauditav näitlejatöö ning veel ka meeldiv välimus. Kui Figaro hea, siis kõik hea. Mulle meeldis:) Et Gioacchino Rossini muusika suurepärane on, ei maksa vist eraldi mainidagi.
Ahjualuse vabalt valitud kõrghetked Ingmar Bergmanni ooperifilmist Võluflööt
Tekitas tugeva tahtmise film kunagi korralikult algusest lõpuni ära vaadata. Ühtlasi teadmise sellest, et rootsi keel kõlab ooperis üsna jaburalt:)
SILDA ÜLETADES – ISTANBULI HELID – film sellest, kuidas Einstürzende Neubauteni basskitarrist Istanbuli muusikamaailma avastab, kus on igat masti rocki, tugeva tasemega räppi ning muidugi kõikvõimalikku kohalikku etnomuusikat. Filmi peaks ennetustöö korras näitama kõigile, kel kalduvusi rassismiks, suprematismiks ja  neonatsluseks (paadunud neonatsi paraku parandab ainult haud). Ühtlasi tekitab film muidugi tugeva kiusatuse ise Istanbuli stseeni kaema minna, või vähemalt filmis mängitud muusikuid helikandja kujul koju hankida.
AASTA ARMASTUSETA – Seekordse PÖFF-i ainus pettumus minu jaoks. Iseenesest sugugi mitte halb film, küll aga igav ja käsitletud teema kohta mitte mingit uut iva andev. Kõva keskmine küll, aga sellise kõva keskmisega pole mul isiklikult midagi pihta hakata. Halb on see, et film kultiveerib müüte, millest homoringkonnad ja ringkondadesse mittekuuluvad homod eriti juba ammu lahti püüavad saada.
ETV JÕULUKONTSERDI SALVESTUS SOSSI KLUBIS – Tallinna saksofonikvartett ja James Werts Los Angelesest. Ehk küll Tallinn soojalt maalt tulnud mustale mehele kahtlemata liiga külm oli, sai ta suurepäraselt hakkama ning näitas üles kõrgetasemelist vokaalset võimekust ning oskust kuulajaid endaga kaasa tõmmata. Esitati rohkem või vähem klassikalisi jõululaule ning ka “Favourite Things” Rogersi “Helisevast muusikast”. Aga et tegu oli salvestusega, saate te seda kõike kunagi jõuluajal ise teleekraanilt nautida:) Soovitan.

12/13/2005 19:32:3

As a decrepit father takes delight
To see his active child do deeds of youth,
So I, made lame by Fortune’s dearest spite,
Take all my comfort of thy worth and truth;
For whether beauty, birth, or wealth, or wit,
Or any of these all, or all, or more,
Entitled in thy parts, do crowned sit,
I make my love engrafted to this store:
So then I am not lame, poor, nor despis’d,
Whilst that this shadow doth such substance give
That I in thy abundance am suffic’d,
And by a part of all thy glory live.
Look what is best, that best I wish in thee:
This wish I have; then ten times happy me!

(William Shakespeare)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s