Tea (1)

Image via Wikipedia

Õhtune teelaud (võib asendada mõnikord õhtusööki)kaetakse mõnevõrra erinevalt. Laud katke linaga, milleks on sobivaim värviline lina. Teekann või teemasin keeva veega asetage väikesele lauakesele, mis on selle lauaääre lähedal, kus istub perenaine, kes valab teed. Samale lauaäärele asetage tassid ja klaasid.

Laua keskele paigutage kausikesed keedise ja kompvekkidega, nende lähedusse suurätikuga kaetud alused küpsistega, sinna juurde väikesed taldrikud õhukeste sidruniviiludega, karahvinid puuvilja- ja marjamahlaga, konjak, rõõsk koor või piim, suhkur ja ümarikud taldrikukesed keedise jaoks. Sel viisil kaetud lauale on sobiv anda 1-2 pudelit dessertveini.
Sel korral, kui tee asendab kerget õhtusööki, paigutage võileibade valmistamiseks lauale võitoos võiga, vaagnad või taldrikud suitsusingiga, juustuga, külma vasikapraega ja teiste toiduainetega.

(Raamat maitsvast ja tervislikust toidust. Eesti Riiklik Kirjastus, Tln. 1954)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s