Olivia Evita.

Image via Wikipedia

Kui te mäletate, siis isaliku valitsuse ja rahvaesinduse dekreetidega rahva tervise ja hüveolu nimel keelati 7. juunist 2007 kõigis Eesti Vabariigi alkoholiga ja alkoholita einelaudades suitsetamine. Mina aga olin linnavolikogus märtsi lõpust. Miks ei võinud ma siis minna pulti ja öelda: kuulge, inimesed, lõpetame selle pulli ära või nii… Suitsetajaid on ikkagi 350 000 – 400 000 ja nad on üldreeglina head ja korralikud inimesed, teiegi seas siin saalis, olen ma näinud, tuleb oma veerand tobivendi ja tobiõdesid ära, võtame midagi ette.

See olnuks juba midagi, arvasin ma. See juba tõmbaks tähelepanu. Ah, pagan…siit oli nii lihtne jälle pilvedesse libiseda, kujutleda ennast hatuseks ühe-teema-saadikuks, kes raiub nagu rauda, et suitsetajad on ka inimesed, suitsetajad on ka inimesed. Isegi kui keegi ei kuula, on vähemalt märtrikuulsus või siis vähemalt see tunne, et keegi on midagi vastu ka öelnud sellele üleüldisele vaikselt pealehiilivale keelamishullusele.
Sest, isegi kui ma seda teeksin, kasu poleks mingisugust. Teadmata suurt midagi meie valitsemissüsteemist, võis arvata, et küllap ikka riigikogu otsused käivad mingist volikogust üle.
Aga ikkagi, jonnis see osa minust, kes kogu aeg tähelepanu tahab saada ja kuulsusest unistab.
Kuule, ole vait, ütles ratsionaalsem mina. Ma olen ju selle vastu kirjutanud küll, ja mis on juhtunud? Mitte essugi. Kõik läheb sama rada edasi. Ainuke, mis ma saavutasin, olid kunagi hoiatussildid Õhtulehes minu suitsetamist pooldava loba alguses ja lõpus:
SUITSETAMINE KAHJUSTAB TERVIST!
Muuseas, sopakaks peetud Õhtuleht on tegelikult hullult poliitkorrektne.

(Jüri Pino “Kohatäide”, Tammerraamat, 2010)

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s