1908 poster for Giuseppe Verdi's Aida, perform...

Image via Wikipedia

Ilt infoks megajaurajaile – keegi on unustanud meie elamisse maha musta viltkaabu ning mind mdgi huvitab, et kes selle omaks tunnistab? Kui keegi ei tunnista, ähvardan selle endale jätta, sest mis väärt peakattega ikka muud teha. Ma’i mäleta, et keegi peale Jaagu kaabuga oleks tulnud, aga Jaak väitis oma kaabu alles olevat. Nüüd siis teema juurde – süvamuusika on tänap. kaunikesti kõrvaliseks muutunud, miska inimesed ei pruugi teada, kuidas sellist muusikat kuulates olla oleks:) Kasulikku nõu selles osas leiame ajakirjast Ajakirjast Helikund (5/6 1923), kuhu see omaxa on tõlgit Vie Parisienne aasta 1881 1st nr-st. Aitäh Iren Lillele, kes need vanad ürikud üles leidis:)

Muusikaline ABC ehk Mida Meistrite kuulamise juures tundma ja ütlema peab

Ülalpidamine Mozartit kuulates:
Kuulatagu pingutust avaldamata. Aegajalt võib kinnise suuga mingisugust häälitsust teha, mis rahulikult sööva lamba määgimist meelde tuletab, sellega näidates, et nende rahulikkude meloodiate mõjul karjarõõmust osa saadakse.

Ülalpidamine Schubertit kuulates:
Olles kitsamas ringis nõjatatagu end aknale, kui võimalik – sarnasele, millest paistab järv. Seltskonnas näidatagu tasast, vaikist liigutust. Silmad olgu märjad tagasihoitud pisaraist.

Ülalpidamine Chopini kuulates:
Pööratagu silmad võimalikult üles, nii nagu Sarach Bernhard teeb, kui ta omi armsaid salmikuid loeb. Lastagu peale selle vähe kibe naeratus huulil mängida.

Ülalpidamine Massenet’d kuulates:
Teritatagu kõrvu, et midagi kuulmata ei jääks! Hoitagu vaheldumisi parem ja pahem käsi kõrva juures. Keha võtku lõtv seisang. Pää pandagu käte vahele, kuna silmad piinalise ilme omandavad. Igal juhtumil hoolitsetagu selle eest, et näib, nagu oldaks kõigest vaimustatud. Seda ei tarvitse aga ise sugugi uskuda.

Ülalpidamine Verdit kuulates:
Aida juures käed õhus ja kõva kisa! Kõige muu puhul … Puah! Pöh! Fui!!!

Ülalpidamine Wagnerit kuulates:
Ära minna.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

4 responses »

 1. Ramloff ütles:

  Ülalpidamine Mahlerit kuulates – panna ette piinatud geeniuse nägu, aeg ajalt juukseid sasides ja sealt (ilmselt olematuid) kärbseid otsides. Eriti dramaatilistel kohtadel lausuda „õhh“, lisades selle sõna ette ilmtingimata väga tugeva ja terava Knacklaut’i

 2. Peeter ütles:

  Wagneri muusikat armastan ma üle kõige. See on nii vali, et võid kogu aeg juttu ajada, ilma et teised su sõnu kuuleksid.
  (ja seda ütles….?)

 3. Tho ütles:

  Kaabu kuulub Märdile.

 4. udupea ütles:

  neid juhendeid hakkan ma nüüd jälgima 😉
  eriti meeldib mulle mõte kinnise suuga määgimisest Mozarti kontsertil

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s