Praegu, kui ma seda sissekannet kirjutan, on kl. 4.48 pl., seega on hetkeni, mil teie seda sissekannet näete, veel veidi üle tunni. Õiget vastust küsit ajaloosündmuse kohta aga seni laekunud pole ning et mul endal puudub võimalus just lähima tunni jooksul siin kontrollimas käia, edastan mängutabeli praeguse hetke seisuga. Kui keegi viimase tunni jooksul õige vastuse annab, korrigeerin tabelit hiljem.

Küsit linn oli siis Tbilisi & õige vastus tuli Tarmolt, kes on sellega teeninud oma I punkti. Palju õnne!:) Tbilisi linna küsisin seepärast, et 6. jaanuaril 1992 oli Gruusia president Zviad Gamsahurdia sunnit Tbilisist & kogu riigist seal veidi varem toimunud riigipöörde pärast põgenema. Mängutabel praeguse seisuga selline:

Myriwe – 2 punkti
Tarmo – 1 punkt

Mängureeglid siis järgmised:

Iga näidatav linn on kuidagi seotud mingi sel päeval toimunud ajaloosündmusega.  Uus küsimus tuleb õhtul kl.18.00 (kui ei tule, siis ainult põhjusel, et wordpressi kell valetab) ning tund aega hiljem tuleb vihjepilt, mis on vastava sündmusega tihedamalt seotud. Linna äraarvamise eest 1 punkt, sündmuse eest samuti 1 punkt. Otsida võite üle kogu interneti, wikipedia & kõik muud asjad on täitsa bro, aga nagu eelmises mängus, nii on nüüdki väga ebaviisakas vdta õiget vastust pildi seadeist, kus see loomulikult olemas on. See on nagu loomaaias jahil käia, palun ärge nii tehke & mängu odava nõksuga ära rikkuge.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

6 responses »

 1. Teet Korsten ütles:

  “Pärast neljakümne kaheksa aastast vaheaega toimus Nõmme Heakorra Seltsi taastamiskoosolek Fr. Tuglase majamuuseumis 7. jaanuaril. 1988. aaastal”.

 2. Punane Hanrahan ütles:

  Linn õige (õigeks oleks arvanud nii Nõmme, mis teadupärast tänapäeval enam iseseisev linn ei ole, kui ka Tallinna, mille koosseisu Nõmme tänapäeval kuulub), sündmus vale. Tegu on 1ga neist väheseist sündmusist, mida ka väljaspool Eestit teatakse, millel mastaapset üleilmset kaalu on. Lähemat infot juba peagi ilmuvalt vihjepildilt.

 3. Punane Hanrahan ütles:

  Niipalju veel, et küsitav sündmus ISE EI TOIMUNUD NÕMMEL, küll on aga Nõmmet edaspidi tugevasti mõjutanud, kui nii võib öelda:) Kui ära arvate, saate juba isegi aru, mida minu segane jutt tähendab:)

 4. tuhatjalgne ütles:

  Pakuks ajaloosündmuseks Tallinna Raudtee Tehnikakooli avamist 7. jaanuaril 1880. Seos Nõmmega on küll võrdlemisi nõrk, aga kui arvestada, milline suur osa Nõmme arenemises on olnud just nimelt raudteeühendusel Tallinnaga, siis raudtee- ja rongiasjatundjate koolitamise algus oli samuti Nõmme jaoks ehk üpris oluline.

 5. tuhatjalgne ütles:

  OK, sorry, vihjepildi postituseni ma enne kommentaari saatmist ei jõudnud. Vabandan risustamise pärast 🙂

 6. a ütles:

  Kas omalt poolt saaks ka küsimusi esitada? 😉
  Ma siis järsku proovin.

  Millises linnas asub pildil kujutet hoone. Ja ärge pildi seadeist piiluge. 😉

  Nii. Aga õigupoolest on mul veel mitu küsimust.
  Selles linnas toimus üks tähelepanuväärne sündmus 1972. aasta juunis.
  Mis sündmus see oli ja kas see oli 8. või 11. juunil?
  Mul on erinevad andmed, kas keegi oskab täpsustada?

  Ja nüüd kõige olulisem küsimus: Kas kellelgi on mainitud sündmusest fotosid või üldse mingeid materjale. Või kas keegi oskab öelda, kust niisugusi pilte leida võiks?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s