Eilsed punktid lähevad siis taas Teet Korstnale, kes arvas õigesti ära, et pildil on kujutet Moskvat & ka selle, miks pildil Moskvat kujutet on. 8.jaanuaril 1977 korraldati Moskvas terrorirünnak – kahjuks üsna tavaline nähe tänapäeva maailmas, aga “raudse eesriide” taga, väga kontrollit & sulet süsteemis oli see ikka äärmiselt eraxne. Plahvatama pandi 3 pommi : I Izmailovskaja & Pervomaiskaja vahel metroorongis (vihjepildil oligi Izmailovskaja jaam), järgmised 2 plahvatasid toidupoodides, neist I paari100 meetri kaugusel KGB peakorterist. Plahvatuses kuulutati kiiresti süüdi Armeenia marurahvuslaste põrandaalune organisatsioon Armeenia Ühtsuspartei, aga juhtum on jäänud segaseks seniajani ning tugevasti on käibel arvamus, et ju KGB ikka ise selle paugu pani.

Mängutabeli hetkeseis järgmine:

Teet Korsten – 4 punkti
Myriwe – 2 punkti
Tarmo – 1 punkt

Mängureeglid siis järgmised:

Iga näidatav linn on kuidagi seotud mingi sel päeval toimunud ajaloosündmusega.  Uus küsimus tuleb õhtul kl.18.00 (kui ei tule, siis ainult põhjusel, et wordpressi kell valetab) ning tund aega hiljem tuleb vihjepilt, mis on vastava sündmusega tihedamalt seotud. Linna äraarvamise eest 1 punkt, sündmuse eest samuti 1 punkt. Otsida võite üle kogu interneti, wikipedia & kõik muud asjad on täitsa bro, aga nagu eelmises mängus, nii on nüüdki väga ebaviisakas vdta õiget vastust pildi seadeist, kus see loomulikult olemas on. See on nagu loomaaias jahil käia, palun ärge nii tehke & mängu odava nõksuga ära rikkuge.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

5 responses »

 1. Tõiv ütles:

  Pakun Genuvat ja sündmus ise leidis aset 1991. aastal. USA ja Iraagi arutelu Kuveidi teemadel.

 2. Tõiv ütles:

  Linn V : Otranto,
  Vihjepilt: Kreeka mereväe vapp koos oma motoga (võimas on maa/riik, mis kontrollib merd)
  Sündmus: 1941 uputasid kreeklased selle linnakese juures Itaalia allveelaeva “Neghelli”.

 3. notsu ütles:

  hõhh, mõtlesin just laisa guugelduse tulemusel Otrantot pakkuda ja tulin vaatama, et kas keegi juba on pakkunud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s