Üleeilse vooru õige vastus tuli eile Tõivult – küsisin tõepoolest Otranto linna, mille lähedal olla 9. jaanuaril 1941 Kreeka sõjalaev Triton (Y-5) uputanud Itaalia allveelaeva Neghelli. “Olla” seepärast, et mingi jama tundukse mainit sündmuse ümber siiski käivat. Nimelt väidab Wikipedia, et &h, asjad olnud just nii. Samas uboat.net, mis peale Sks II MS allveelaevade ehk u-boatide annab väga ammendava ülevaate pea kõigest, mis sõjalaevastike tegevust II MS ajal Euroopa vetes puudutab, sellist sündmust ei maini. Triton olnud uboati andmeil küll tubli laev ning lasknud mitmeid IIi laksudes põhja, aga paraku mitte Neghellit. Viimasele pannud viimase paugu hoopis Suurbritannia (tollase Ühendkuningriigi kohta võib seda nimetust veel tarvitada, sest siis oli ta veel tõesti “suur” ehk koloniaalvaldusi omav) hävitaja Greyhound 19. jaanuaril Egeuse merel. Mine siis & võta kinni seda asja, eksju.

Kreeka sõjalaevastiku vapikirja Μέγα το της θαλάσσης κράτος tõlgiks mina küll, “Suur on riik, mis valitseb merd”, aga eks see ole maitse asi ka & mängu seisukohast tglt. ebaoluline:)

Mängutabeli hetkeseis järgmine:

Teet Korsten – 4 punkti
Tõiv, Myriwe – 2 punkti
Tarmo – 1 punkt

Mängureeglid siis järgmised:

Iga näidatav linn on kuidagi seotud mingi sel päeval toimunud ajaloosündmusega.  Uus küsimus tuleb õhtul kl.18.00 (kui ei tule, siis ainult põhjusel, et wordpressi kell valetab) ning tund aega hiljem tuleb vihjepilt, mis on vastava sündmusega tihedamalt seotud. Linna äraarvamise eest 1 punkt, sündmuse eest samuti 1 punkt. Otsida võite üle kogu interneti, wikipedia & kõik muud asjad on täitsa bro, aga nagu eelmises mängus, nii on nüüdki väga ebaviisakas vdta õiget vastust pildi seadeist, kus see loomulikult olemas on. See on nagu loomaaias jahil käia, palun ärge nii tehke & mängu odava nõksuga ära rikkuge.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

3 responses »

  1. Teet Korsten ütles:

    red bull on dakari ralli sponsor.

  2. Punane Hanrahan ütles:

    Dakar on igati õige vastus, nüüd jääb üle arvata ajaloosündmus, milleks teps ei ole ralli:)

  3. Teet Korsten ütles:

    january 11, 1957 – the african convention is founded in dakar.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s