Vabandust veerandtunnise hilinemise pärast tänase küs. sissekandmisel, aga mäng jätkub viivitusest hoolimata:) Eelmine õige vastus oli siis Kolkata (Calcutta) ning küsisin seda linna seepärast, et seal puhkesid 13.jaanuaril 1964 moslemitevastased rahutused, milles sai surma 100 inimest. Linna arvas ära Ambrosius, kellele õnnitlused mängu sisenemise puhul:)

Mängutabeli hetkeseis järgmine:

Teet Korsten – 7 punkti
Tõiv, Myriwe – 2 punkti
Ambrosius, Tarmo – 1 punkt

Mängureeglid siis järgmised:

Iga näidatav linn on kuidagi seotud mingi sel päeval toimunud ajaloosündmusega.  Uus küsimus tuleb õhtul kl.18.00 (kui ei tule, siis ainult põhjusel, et wordpressi kell valetab) ning tund aega hiljem tuleb vihjepilt, mis on vastava sündmusega tihedamalt seotud. Linna äraarvamise eest 1 punkt, sündmuse eest samuti 1 punkt. Otsida võite üle kogu interneti, wikipedia & kõik muud asjad on täitsa bro, aga nagu eelmises mängus, nii on nüüdki väga ebaviisakas vdta õiget vastust pildi seadeist, kus see loomulikult olemas on. See on nagu loomaaias jahil käia, palun ärge nii tehke & mängu odava nõksuga ära rikkuge.

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

8 responses »

 1. Oudekkiu ütles:

  Ja sündmuseks pakun, et Giulio Andreotti sündis Roomas, 14. veebruaril 1919

 2. Oudekki ütles:

  (… ja paluks see “u” täht ära kustutada mu nime küljest)

 3. Oudekki ütles:

  (ja Andreotti sündis 14.01 muidugi)

 4. Punane Hanrahan ütles:

  Rooma õige, aga mitte Andreotti sündi ei küsinud ma siin:)

 5. Oudekki ütles:

  No kuna de Havilland Cometi 1954 aasta õnnetus oli 10. jaanuaril, siis äkki pead silmas seda, et 14 ja 15 jaanuari vahelisel ööl 1961 võeti Leonardo da Vinci lennujaam päriselt kasutusse: lennufirmad kolisid kohale.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s