Nii, aega läks, aga asja sai ning siit tuleb veidi rohkem kui tunniajase hilinemisega Uue linnamängu tänane küsimus.  Et küsimus ilmub ajal, mil rangelt võttes juba vihjepiltki pidanuks üleval olema,  ilmub tänane vihjepilt täpselt tunni aja pärast. Eelmise küsimuse vastas õigesti ära Oudekki, loomulikult oli küsitud linn Rooma. Küsisin Roomat seepärast, et seal avati 14-15 jaanuari vahelisel ööl Leonardo da Vinci-Fiumicino lennujaam. Vihjepildil on kujutet maailma I reaktiivreisilennukimark de Havilland DH 106 Comet . Kuivõrd tegu oli I reaktiivreisilennukiga, ei osatud selle margi puhul veel piisavalt arvestada metalli väsimisega, mistõttu kippusid need lennukid pahatihti õhus ära lagunema. Taolist juhtus ka 10. jaanuaril, kui Rooma Ciampino lennuväljalt startinud Comet õhkutõusul ära lagunes ning see, mist tast järele jäi, Vahemerre partsatas. 29 inimest sai surma. See on siis sündmus, mida Oudekki oma kommis mainis.

Mängutabeli hetkeseis järgmine:

Teet Korsten – 7 punkti
Oudekki, Tõiv, Myriwe – 2 punkti
Ambrosius, Tarmo – 1 punkt

Mängureeglid siis järgmised:

Iga näidatav linn on kuidagi seotud mingi sel päeval toimunud ajaloosündmusega.  Uus küsimus tuleb õhtul kl.18.00 (kui ei tule, siis kas valetab wordpressi kell, või püüan ma üldjuhul hilinemise asjus ette hoiatada) ning tund aega hiljem tuleb vihjepilt, mis on vastava sündmusega tihedamalt seotud. Linna äraarvamise eest 1 punkt, sündmuse eest samuti 1 punkt. Otsida võite üle kogu interneti, wikipedia & kõik muud asjad on täitsa bro, aga nagu eelmises mängus, nii on nüüdki väga ebaviisakas vdta õiget vastust pildi seadeist, kus see loomulikult olemas on. See on nagu loomaaias jahil käia, palun ärge nii tehke & mängu odava nõksuga ära rikkuge.

 

Advertisements

About Punane Hanrahan

Punane Hanrahan on legendaarne iiri laulik, kelle kõrgemad jõud mõistsid kõlkuma kahe ilma vahele, sest ta ei saanud hakkama talle määratud ülesandega. Nõnda ma kõigungi enamasti ikka rohkem, kui kahe ilma vahel:) Olen tüüpiline heaoluühiskonna laps, kelletaolisi näikse Eestis tegelikult vähe olevat (vähemalt eestlased ise armastavad nõnda uskuda). Väljaspool heaoluühiskonda pole must midagi, seega ma suren koos heaoluühiskonnaga. See aeg pole enam kaugel. This is the end, my friend, the end.

One response »

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s