Palun, kallid lugejad, lisage siia kommidesse teemaid, millest te tahaksite, et ma kirjutaks.

32 responses »

 1. Nirti ütles:

  Kirjuta hetkedest, kui sa oled tõsist hirmu tundnud.

 2. Oudekki ütles:

  Kirjuta moodsast orjakaubandusest.

 3. soileen ütles:

  Arhitektuur. Kunst. Muusika. Kirjandus.

  Need momendid, kus oled elus tuntavalt suunda muutnud… ehk siis – kuidas on saanud Sinust see, kes praegu oled 🙂 …kui Sa just muidugi ole kohe sündides PH olnud 😀

  • Punane Hanrahan ütles:

   “Arhitektuur. Kunst. Muusika. Kirjandus” – õige mitu kajamilugejat on siinsamas kommides & mujalgi mulle teada andnud, et ma jumalapärast neist teemaist EI kirjutaks, sest miks neist kirjutada & üleüldse:)

 4. soileen ütles:

  Selge… vabandust…

  (s.läheb nurka ja häbeneb)

  • Punane Hanrahan ütles:

   Mis ei tähenda, et ma neist teemaist ehk edaspidi ei kirjuta, sest niikuinii need lugejad, kellele need teemad ei meeldinud, on minu lugemise lõpetanud – miskipärast avastasid nad hiljem, et ega neile ülejäänu ka’i meeldi. Aga mis meeldiks, ongi mulle selgusetuks jäänud.

   Muidu ohkaksin ma, et “ei ela inimene selleks ilmas, et olla rõõmuks kõigi silmas”, aga siinkohal on naljakas see, et tegu on minu varasemate väga ustavate lugejaiga.

 5. soileen ütles:

  Millest Sa siis varasematel aegadel kirjutasid?

  • Punane Hanrahan ütles:

   Vat see ongi, et ma’i saa aru, mis on siin nii IImoodi. Asi pole selles, et varem ma kirjutasin hästi palju poliitika- & sotsiaalteemail, sest neile inimesile, kellest jutt, ei meeldinud ka need sissekanded. Aga ülejäänu meeldis. Kuid minu arust ei ole ülejäänu osas mingit vahet praeguse & tollase kajamimina vahel. Ometigi need konkreetset lugejad seda kuidagi tajuvad.

   Ahh, võimalik et nad on minu lugemisest nii ehk IIiti lihtsalt “üle kasvanud” ning ma’i peaks selle pärast põdema. Häda aga selles, et mõndagi neist pean ma senini endale oluliseks inimeseks ning et reaalis inimesiga suhtlemiseks pole kunagi piisavalt aega (seda pärsivad ka pikad vahemaad ning muud geograafilised takistused), meeldiks mulle, et suhtlus vähemalt kajami abil edasi kestaks, isegi kui nad ses suhtluses passiivne st. ainult lugev & mitte kommiv pool on. Isekas soov, mis muud:)

 6. soileen ütles:

  Mulle kirjutati hiljuti blogisse väga huvitav kommentaar inimese poolt, kes oli lugenud üsna järjekindlalt läbi aja mu kolme erinevat blogi. Selle kommi pealt sain aru, et ise enda muutumist tihti ei näegi, küll aga kõrvaltvaataja(d).
  Oled Sa konkreetsetelt inimestelt küsinud, mis nende jaoks teisiti on?

  • Punane Hanrahan ütles:

   Nad väidavad, et ma’i kirjuta enam üldse endast, oma isiksusest. Ei kirjutavat enam sellest, mis mind tglt avaks, mis mind ennast selgemaks teeks & võiks seega huvi pakkuda neile, keda mu isiksus köidab. Et mu kajam ei olevat enam minukohane, et ma pealtnäha endast kirjutades hiilivat tglt. endast kirjutamisest, päriselt endast kirjutamisest mööda.

   Ei saa mina aru, enda arust ma ainult endast kirjutangi kõiksee aeg.

   • Punane Hanrahan ütles:

    Ehk siis – kui neil õigus peaks olema, siis on tegu mingi fenomeniga, kuhu ma tõesti ei saa enam midagi parata.

    • Punane Hanrahan ütles:

     Minu kunsti- jms. sissekanded olevat mõne inimese arvates ka igavad & loetamatud seepärast, et ma tglt ei avavat mitte enda vaatenurka kirjeldatava taiese kohta, ei vaatlevat teost enda & ennast teose valgusel, vaid ajavat mingit üldist jura, mis isikliku vtnurga avamisest laias kaares mööda käivat. Et ma rääkivat midagi taiese kohta, rääkimata üldse, miks see mulle isiklikult oluline on.

     Ehk siis – minu kunsti- jms. juttest puuduvat isiklik, seega ka inimlik mõõde. Et seal isiklikkust ei ole, siis olevat neid igav lugeda.

     Jällegi süüdistus, mida ma’i saa omaks võtta, enda arust teen küll otse vastupidist.

 7. Ramloff ütles:

  Mind huvitaks näiteks fantaasiad teemal, mis oleks kui wicca oleks ühiskonnas valdav, ehk siis kuidas sa kujutad ette sellist olemuslikult wiccalikku ühiskonda. Põhimõtteliselt huvitaks ka teised samasugused fantaasiad, kus sa üritaks mõtiskleda teemal, milline oleks ühiskond, kus domineeriks mingid muud väärtused.

 8. Helen ütles:

  Mind huvitaks, mismoodi sa kristlusest wiccani jõudsid, kui see nüüd jälle liiga isiklik pole (ma muidugi ei mäleta, kas sa oled sellest kunagi rääkinud).

 9. Ramloff ütles:

  Muuseas, vahel võiksid kirjutada sissekande ka päeva kõige originaalsema või tobedama otsingufraasi järgi, mida ma ise kavatsen just tegema hakata.

 10. Oudekki ütles:

  Kirjuta, milline gooti arhitektuuri element sind kõige enam on vaimustanud?

 11. Varju ütles:

  (Jah, ma saan aru, et lähen mõnede teiste soovidega nüüd vastuollu, aga…) Kirjuta kirjandusest! Oma lemmikutest ja ka neist teostest, mis sulle ülde ei meeldi jne jne.
  Pretty please 🙂

 12. Myriwe-Myrt ütles:

  kirjuta massist.

 13. Helen ütles:

  Armastusest, palun.

 14. Fideelia ütles:

  Kirjuta sellest, kust leiad aega ja tahtmist nii meeletult sageli ja pikalt siia kirjutada! 🙂 Mulle ka meeldib kirjutamine, aga produktiivsuses oled kindlasti minust pikalt ees. Sulle ei maksta ju ometi selle blogi kirjutamise eest või on mingi kaval nõks, kuidas blogiga raha teenid? Ma tean, et olemas on igasugused klikkide pealt teenimised ja Amazoniga seotud protsendid jne. Kaua sul aega võtab keskmise teksti kirjutamine?

 15. Oudekki ütles:

  Kirjuta vastus sellele: http://www.postimees.ee/?id=301997

 16. tqnis ütles:

  Kas Sa Urla majast tahaksid paar sõna kirja panna? Oleks huvitav.

 17. Myriwe-Myrt ütles:

  parempoolse intelligentsi võimalikkusest sinu pilgu läbi lugeda oleks väga põnev.

 18. keit ütles:

  Pakun sulle veel ühe meemi tulevikuks 🙂 – koostada oma ca 10 punktiline valimisplatvorm. St. kui sa kandideerikisid Riigikokku, siis missugused oleksid sinu personaalsed valimislubadused (eeldusel, et sa ei kuulu ühtegi olemasolevasse erakonda) – mida oleks sinu meelest praegusel ajal Eestist tähtis kiiremas korras muuta ja millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama.

  😀

 19. agulirebane ütles:

  Nüüd tahaks lõbusaid lugusid sellest, kuidas teil kutsikatega läheb. Kas Donna ja Väikeloom saavad hästi läbi? Kuidas Väikeloom kutsikatesse suhtub?

 20. soileen ütles:

  Natuke piinlik on seda kommentaari kirjutada, aga ikka kirjutan… Ma ei leia enam, kas kirjutasid seda oma blogis või kuskil mujal (ja ma loodan, et ikka olid Sina see..et ma ei aja sassi), et Sul on türklastest helgepäiseid sõpru. Ja mind huvitaks väga nö vaade Türgile ja türklastele jne seestpoolt… Tunnistan ausalt, et mul on mitte just kauneimate kilda kuuluvad eelarvamused ning ma vabaneks neist heameelega.
  Selline soov 🙂

 21. Kober ütles:

  Ma ei tea, kas see sind huvitab, aga pakkuda ikka võib, eks ju 😀

  Kirjutada võiks ühe ülesloenduse asjust, millest kõigest meil avalikult eriti rääkida ei taheta. Kunagi olid need invaliidid ja kerjused, nüüd ratastooli-inimestest ikka nats juba räägitakse, aga neid teemasid on ikka hulgi! Mõnedest lihtsalt häbenetakse, osad teemad näikse suisa ühiskonna enamuse poolt tabuteemaks kokku lepitud olevat ja osadest ei juleta rääkida ning küllap on erinevaid liike veelgi.
  Äkki annaks väikest hoogu, mõni võtaks mõnegi ette, kui me näkku vaatame, millest kõigest meil ei kirjutata?

 22. Morgie ütles:

  Sa peaksid kirjutama sellest, mis sul täna seljas on, kust sa selle ostsid ja kui palju maksis ja kui palju see sulle meeldib. Piltidega. Telefonitsi.
  Tänan!

 23. maali ütles:

  Kirjuta hedonismist, õnnelik olemisest ja depressiivsusest ja nende seostest. Sellest, kuidas su hedonismi-ideestik haakub sellega, et sind ka suhteliselt morbiidsed teemad tõmbavad.

  Ka “mis mul täna seljas oli” rubriik oleks sinu puhul huvitav lugeda 🙂

 24. a ütles:

  No ehk kirjutaksid Ameerikamaa viimase aja sündmustest järsku. 😉
  Ma tegelikult veidi isegi imestan, et miks Sa pole seda juba teinud.
  Ja kui ei viitsi, siis kohale võiksid ikka tulla. 15.10.2011, kell 12-15 Vabaduse Plats.

 25. khooma ütles:

  Kirjuta tühjusest.
  Peaks päris lai ja kirju teema olema :))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s